Bitcoin vera uzavrel weekly sviecu nad kľúčovou rezistenciou 11 000 $, no tým jeho rallye rozhodne neskončilo. Dnes spravil ďalšiu pumpu a dosiahol 11 600 $. Na hodinovom grafe tak vytvára akési schody, po ktorých sa šplhá stále vyššie. 

Po schodoch, po schodoch! Poznávam poschodia…

Prvý schod prišiel vo štvrtok a Bitcoin sa ním dostal tesne pod rezistenciu na cene 10 800 dolárov. Druhým schodom v piatok prekročil 11 000 $ a zastavil sa až na 11 200 $. Ten tretí prišiel v sobotu krátko po polnoci a Bitcoin ním vytvoril lokálne high na 11 500 $.

1h BTC/USD- Bitstamp
1h BTC/USD- Bitstamp

Po zvyšok víkendu nasledovala krátka perióda konsolidácie. Pre trh bolo dôležité, aby Bitcoin uzavrel weekly sviecu na výhodnej cene, čo sa aj stalo a bullish momentum dnes pokračuje. Novým high na hladine 11 600 $ Bitcoin potvrdil krátkodobý UPtrend a je prakticky len otázkou času, než otestuje 12 000 $.

5 rád, ako si nájsť prácu v kryptomenách – Bez týchto schopností neuspejete

Augustová price action sa už nemusí opakovať

S 12-tisícovou rezistenciou mal v auguste veľké problémy a trikrát pri jej testovaní zlyhal. Ako sa hovorí, ak to nejde hore, pôjde to dole. Bitcoin na začiatku septembra dumpol o dvetisíc dolárov a väčšinu mesiaca naberal sily na druhý pokus. Ten nastane možno už tento týždeň.

Na trhu s BTC sa počas septembra (a polovice októbra) veľa zmenilo. Nakupovať začali ďalšie inštitúcie. Spoločnosť MicroStrategy do Bitcoinu napumpovala viac než 200 miliónov dolárov, Square necelých 50 miliónov.

Navyše, na Bitcoin teraz pôsobia nové fundamenty. Dolár už zase začal slabnúť a investori hľadajú dobré investície, aby svoj kapitál ochránili pred znehodnotením. Blížia sa voľby, druhá vlna koronavirusu sa stala realitou, do toho prichádza Brexit…

Viac sa o fundamentoch, ktoré najviac vplývajú na cenu Bitcoinu, dočítate tu:

(článok pokračuje pod odkazom)

TOP 5 BTC fundamentov, ktoré MUSÍTE sledovať tento týždeň – Slabý dolár, Brexit, hashrate…

Skrátka a dobre, Bitcoin je pripravený na vytvorenie nového tohtoročného maxima. Nemusí sa to podariť, interval medzi 12 a 14 tisíc dolármi bol v lete pre mnoho veľrýb predajnou zónou, no to sa určite aspoň sčasti zmenilo. Takže momentum tentokrát v pohode môže vydržať.  Je teda čas odpovedať na otázku z nadpisu:

Čo nám prezrádza hodinový graf Bitcoinu?

Nuž, Bitcoin teraz viac menej kráča na nové high po schodoch. Začal vo štvrtok, cez víkend si dal prestávku a v pondelok pokračuje. Každým schodom sa dostáva o cca 300 $ vyššie. Ak to takto pôjde ďalej, zajtra bude na 11 800 $, pozajtra otestuje 12 000 $ a v piatok by mohol zápasiť o nové tohtoročné maximum.

Priveľmi pozitívne, hovoríte? No, uvidíme. Samozrejme, takýto postup by bol príliš okatý, no opak je pravdou. Prakticky nikto neočakáva, že Bitcoin bude pokračovať takto predvídateľne. A presne to je krása mojej teórie.

Takže, čo vy na to? Do piatka spravíme nové high a cez víkend zase pauza? Napíšte nám váš názor do komentárov.

Môže vás zaujímať:

Naposledy, keď sa toto stalo, išiel Bitcoin z 3 150 USD na 14 000 USD

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance