TOP 5 BTC fundamentov, ktoré MUSÍTE sledovať tento týždeň – Slabý dolár, Brexit, hashrate…

0

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Bitcoin uzavrel minulý týždeň vysoko nad septembrovou rezistenciou 11 000 $ a do trhu sa vracia pozitívny sentiment. Kryptomeny rastú, zatiaľ čo USA a Európu trápia veľké problémy a fundamenty pre prospech Bitcoinu nikdy neboli silnejšie. Zdá sa, že nás čaká zelený koniec roka a snáď konečne aj nové historické maximum.

Vrátime sa podľa vás niekedy ešte pod 10 000 $?

View Results

Loading ... Loading ...

Slabý dolár hrá Bitcoinu do kariet

US Dollar Currency Index (DXY) pred voľbami opäť začal klesať a analytici očakávajú, že v prípade zvolenia Joa Bidena za nového amerického prezidenta bude pokračovať až na low v roku 2018. Vtedy sa zastavil na hladine 89 bodov – o 4% nižšie než tohtoročné dno. Aktuálne sa pohybuje okolo 93 bodov.

US Dollar Currency Index
US Dollar Currency Index

Pred ďalším prepadom sily doláru varovala aj americká banka Goldman Sachs.

„Modrá vlna v amerických voľbách a pozitívne správy o vakcíne proti koronavirusu môžu DXY vrátiť na minimá z roku 2018.“

Z tohto scenára budú benefitovať bezpečné prístavy a alternatívne investície. Zlato podľa tohto analytika môže dosiahnuť hodnotu až 4000 $.

Európa zápasí s Brexitom a koronavirusom

Ani v Európe nie je situácia o moc lepšia. Starý kontinent má veľké problémy s druhou vlnou koronavirusu. Aj krajiny, ktoré prvú vlnu prežili bez väčších problémov teraz zažívajú ťažké časy a s najväčšou pravdepodobnosťou opäť dôjde k uzatvoreniu mnohých európskych ekonomík.

Do toho robí problémy aj Veľká Británia, ktorá porušila medzinárodné právo a odmieta nechať Severné Írsko v Spoločnej európskej ekonomickej zóne. Pred rokom pritom súhlasila s týmto kompromisom.

Deadline na nájdenie kompromisu sa nebezpečne blíži a dosiahnutie akéhokoľvek konsenzu je zatiaľ veľmi ďaleko.

Amerika čaká na ďalší stimulačný balíček

Ako sme informovali pred dvoma dňami, 1 z 5 amerických domácností neprežije do konca prezidentských volieb, pokiaľ vláda neschváli ďalší stimulačný balíček. Američania zúfalo čakajú na stimulus vo výške 1200 $, ktorý im dovolí pokryť si základné výdavky, zaplatiť nájom a pod.

Minister financií Stephen Mnuchin už potvrdil vydanie stimulačného balíčku.

Napriek nepríjemnej situácií americké akcie pokračujú v raste. Index S&P 500 za posledný týždeň predviedol ukážkový návrat k UPtrendu a formuje novú rastúcu trendovú líniu. Bude zaujímavé sledovať, na akej hodnote otvorí dnes.

S&P 500
S&P 500

Minulý týždeň bol nakoniec uzatvorený na hodnote 3477,1 bodov a S&P 500 bojuje o nové historické maximum.

Amerika na pokraji krachu – 1 z 5 domácností neprežije do volieb bez podpory

Bitcoin hashrate dosiahol nové historické maximum

Poďme však k niečomu pozitívnejšiemu. Fundamenty Bitcoin siete snáď nikdy neboli lepšie. Hashrate sa drží na historickom maxime, kde sa dostal ešte v septembri. Aktuálne je to okolo 140-155 Exahashov za sekundu – 12x viac, než počas roku 2017. To naznačuje, že mineri sa neboja investovať do ťažby a očakávajú, že sa im investície vrátia.

Denný počet transakcií sa tiež drží vysoko a v priemere dosahuje 320 000.

Rovnako aj počet HODLovaných Bitcoinov je na historickom maxime čo naznačuje, že investori nemajú záujem predávať za súčasné ceny a očakávajú, že v nasledujúcich mesiacoch či rokoch porastú. Na trhu je tak napriek miningu stále menej coinov čo tiež tlačí cenu hore.

Sentiment na trhu s kryptomenami je stále lepší

Nálada na trhu s kryptomenami je stále lepšia. Po nedávnom prekonaní rezistencie na 11000 $ sa mu otvorila cesta k tohtoročnému maximu (12 500 $). Fear & Greed Index rastie a spolu s ním aj long pozície na burzách či investície zo strany inštitucionálnych investorov. V súčasnosti sa pohybuje okolo 50 bodov, čo ho stavia do neutrálneho teritória. Včera sme pritom po viac než mesiaci  prvýkrát videli greed (chamtivosť) na hladine 55 bodov.

Ktorú cenovú hladinu podľa vás Bitcoin dosiahne ako prvú?

View Results

Loading ... Loading ...

Chcete tip na zaujímavé altcoiny? Na Trading11 takmer denne analyzujeme Bitcoin a štyri najzaujímavejšie kryptomeny s veľkým potenciálom. Prístup k týmto analýzam teraz môžete získať so zľavou 50%.

Prípadne si prečítajte našu technickú analýzu Monera a Chainlinku:

Analýza ChainLink (Link) a Monero (XMR) – Altcoiny solídne pumpujú, aké sú vyhliadky?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre