5 rád, ako si nájsť prácu v kryptomenách – Bez týchto schopností neuspejete

2

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Trh s kryptomenami za posledné roky významne narástol a spolu s ním aj množstvo spoločností, ktoré vyvíjajú rôzne produkty, služby, či robia výskum. Aj počet pracovných miest v týchto firmách rastie a zamestnať sa v tomto odvetví rozhodne má budúcnosť. Čo všetko potrebujete vedieť, aby ste ste získali túto lukratívnu prácu?

Nuž, tak v prvom rade odvahu. Krypto je stále viac menej nepreskúmané teritórium. Príležitosti ležia na každom kroku, no tiež je ťažké vyhnúť sa rôznym chybám. Flexibilita a otvorená myseľ je nutnosť, ak sa chcete uplatniť.

Poznajte základy

Ak si chcete nájsť prácu v jednej zo spoločností zameraných na krypto či blockchain, rozhodne by ste mali poznať odpovede aspoň na základné otázky. Počítajte s tým, že sa vás na pohovore opýtajú, ako funguje Bitcoin, čím je výnimočné Ethereum či aký je rozdiel medzi verejným a privátnym blockchainom. Je jedno aký dobrý ste vo svojej špecializácii. Ak nemáte prehľad o kryptomenách, pravdepodobne neuspejete.

Nechajte vašu prácu hovoriť za seba

Životopisy sú pri výbere kandidátov stále menej relevantné a vo svete kryptomien to platí dvojnásobne. Ak sa napríklad uchádzate o pozíciu softwarového vývojára, prispievajte do open-source projektov. Hľadajte bugy, vytvárajte smart kontrakty a v žiadosti o zamestnanie zvýraznite odkaz na váš github. Ak tvrdíte, že niečo viete, dodajte k tomu dôkazy.

„Často vídam kandidátov ktorí tvrdia, že ovládajú Solidity či TypeScript, no zlyhávajú aj pri úplne základných úlohách.“

– povedal Scott Olson z Truffle Suite

Prečítajte si 5 spôsobov ako všetci hlúpo a iracionálne míňame peniaze

Buďte v kontakte s verejnosťou

Nerd ktorý vie napísať dokonalý smart kontrakt síce má veľkú hodnotu, no blockchain ako taký má jeden veľký problém. Bežní ľudia mu nerozumejú a nechápu, prečo je dôležitý. Nevadí im, že ich spoločnosti ako Google či Facebook neustále sledujú a zarábajú na tom miliardy.

Blockchain je riešenie mnohých problémov, ktoré v súčasnosti trápia internet, no je ťažké vysvetliť jeho výhody verejnosti. Vytvorte si following na Twitteri či vlastnom blogu. Ak ukážete, že viete osloviť masy, vaša hodnota výrazne vzrastie.

Nájdite skutočné využitia blockchainu

To že je niečo lepšie ešte neznamená, že sa to začne používať. Jasný príklad nájdete aj na trhu s kryptomenami. Ktorá mena je na prvej priečke? Samozrejme že Bitcoin. Ale prečo? Existuje predsa kopec vyspelejších coinov ktoré nemajú také obmedzenia. Sú rýchlejšie lacnejšie a férovejšie rozdistribuované.

Veľakrát sa stáva, že lepšia technológia nevyhrá. Blockchain ponúka množstvo príležitostí, no nenechajte sa uniesť hypom a vlastnou predstavivosťou. Ľudia väčšinou nechcú meniť svoje názory či návyky, aj keď by to dávalo zmysel. Nájsť skutočné využitie blockchainu neznamená vytvoriť lepšiu verziu niečoho, čo už existuje.

Umelá inteligencia je tu s nami už niekoľko rokov a je využívaná proti nám. chcete vedieť ako? Pozrite si tento skvelý dokument od PBS Frontline:

(článok pokračuje pod odkazom)

Takto proti vám vlády a korporácie používajú Umelú Inteligenciu – A bude to horšie

Spoznajte ľudí v odbore – Aj virtuálne

Nič vám nedá tak skvelé pracovné príležitosti, ako dobré konexie. Poznať ľudí je dôležité. Môžu vás niekomu odporučiť alebo sa ozvať, keď rozbiehajú nový projekt. Konferencie sú väčšinou skvelá šanca na nadviazanie perspektívnych pracovných vzťahov. V dnešnej dobe plnej nebezpečných vírusov síce musíte nadväzovať vzťahy virtuálne, no aj to je skvelý spôsob, ako zlepšiť svoje šance na nájdenie dobrej pracovnej pozície.

Páčil sa vám tento článok? Sledujte Kryptomagazin SK na facebooku a nenechajte si ujsť naše spravodajstvo nie len zo sveta kryptomien.

Čo čítať ďalej?

Príbeh o Číne – Storočie poníženia a návrat k dominancii

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Jarolím Jonathan

Toto je odpad na štýl Nový Čas a pod.
To čo sú toto za rady ?
Komu a čo radíš ?
O Bitcoine nevieš ani hovno. A predpokladám, že aj Tvoj xpub spravuje len nejaká burza. Skri sa niekde mamke pod sukňu skôr než Ťa skryje niekto, kto sa vie ozaj dobre hrať na schovávačku 😉