Investovanie na burze
Investovanie na burze, zdroj: shutterstock.com/Autor: Amnaj Khetsamtip

Investovanie na burze je veľmi široký pojem. Môžeme investovať do akcií, kryptomien a rovnako môžeme aj aktívne obchodovať. Dokonca investovaním do akcií sa nielen že dá zarobiť na raste, ale aj na dividendách. A to pri šťastí až do 10 % za rok. Oplatí sa teda vôbec investovať?

Investovanie – Ako na to?

Keď vstupujem na burzu, tak v prvom rade si musím jasne stanoviť svoje ciele a do čoho idem. Pokiaľ začínam investovať do akcií, tak budem nakupovať len akcie a nebudem sa snažiť za každú cenu aktívne obchodovať alebo robiť trading. Pokiaľ investujem do akcií za účelom zbierania dividend, tak neriešim aktuálnu cenu, ale odmenu z dividend. Pokiaľ obchodujem, tak mám jasne stanovený systém a držím obchod iba určitú dobu. Určite tieto možnosti investovania nepletiem medzi sebou, inak sa z toho stáva chaotický gambling. Samozrejme, dá sa obchodovať viac systémov naraz, ale na to je lepšie mať viac portfólií, ktoré majú svoje ciele a jasné pravidlá. Nikdy však neotváram jeden obchod na swing, ďalší zasa kvôli dividendám, lebo postupne sa v tom stratím a sám nebudem vedieť, čo vlastne je mojím cieľom.

V našej VIP skupine sa môžeš naučiť analýzy robiť aj sám a na základe nich ziskovo obchodovať na burze. Pridaj sa do skupiny a zisti, že obchodovanie nie je zložité. Len treba správne vedieť narábať s grafom. Všetko ťa naučíme.

Prečo teda investovať?

V prvom rade treba spomenúť, že väčšina známych akcií gigantov neustále rastie a je pomerne malé množstvo investorov, ktorí sú v strate. Ak aj je niekto v strate, tak s veľkou pravdepodobnosťou urobil rovnakú chybu, o ktorej som písal vyššie.

Pokiaľ zainvestujeme do akcií, môže sa stať, že napríklad po roku zistím, že miesto nakúpenej jednej akcie Apple na účte máme 1,1 akcie Apple. Je to preto, lebo ako dôveryhodní vlastníci dostávame dividendy. Toto množstvo odmien sa neustále môže hromadiť a neskôr zistíme, že namiesto jeden akcie Apple už máme dve.

Chceš nakupovať Ethereum alebo ďalšie kryptomeny? Odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. A ako bonus, keď si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<<, získaš navyše doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Ciele na burze

Väčšina investorov ide na burzu s cieľom vytvoriť si pasívny príjem a žiť slobodný život. A presne o tomto je investovanie. Postupne hromadiť kapitál a stále viac a viac investovať. Pokiaľ si každý mesiac budeme odkladať 100 EUR a postupne ich investovať do rôznych akcií, ktoré rastú, tak nielen, že ich hodnota bude stúpať na základe zainvestovaných peňazí, – ale aj hodnota akcií prevažne rastie – rovnako tak získavame dividendy. Neskôr zistíme, že za nie veľmi dlhú dobu sa dostane na 100 000 USD, s ktorými sa už veru dá niečo robiť. Podľa najväčšieho akciového indexu, priemerne akcie rastú ročne o viac ako 10 %. A to ešte nepočítam dividendy, ktoré môžu pridať ďalšie 2 %. 12 percentný zisk za rok s kapitálom 100 000 USD už môže byť pekná suma.

Prečítaj si aj: Chceš sa stať profesionálnym obchodníkom? Tieto vlastnosti musíš mať! (časť 3.)

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.