Burza Binance má regulačne problémy v 7 štátoch. USA, Veľká Británia, Kanada, Japonsko, Thajsko a Kajmanské ostrovy. Veľký regulačný zákaz na území týchto štátov sa začal iba v závere minulého mesiaca. Od vtedy prakticky každý deň pribúda na zoznam nová krajina, ktorá zakazuje burzu Binance alebo výrazne obmedzuje ich služby. Obchádzanie zákonov a regulácií sa im začína vymykať spod kontroly.
Binance má veľký problém?
Binance síce bola založená v Šhangaji. Aktuálne ale nemá žiadne verejne uznávane ústredie. Samozrejme kvôli tomu asi ťažko bude niekto tvrdiť, že burza Binance je podvod. Po tých rokoch, čo vybudovali najväčšiu burzu a zároveň aj jednu z najväčších krypto komunít. Čo sa týka administratívy, to preto nemusí byť žiaden problém.
Problém je však so zákonom. Profesor na univerzite Cornell Law Dan Awrey pre web cointelegraph.com uviedol, že burza už v minulosti sa snažila obchádzať zákony. Zároveň napriek tomu, že nemali licencie, ponúkali v niekoľkých štátoch ich služby. Dan zároveň tvrdí, že burza Binance zavádzala svojimi tvrdeniami, že v mnohých štátoch mali licencie. Opak je pravdou. V skutočnosti žiadne licencie nemali, iba celé 4 roky sa schovávali v rôznych daňových rajoch a podobných jurisdikciách, kde sa veľmi ťažko dajú regulovať veľké inštitúcie.
Burza Binance už minulý týždeň mala problém: HOT – Ďalšie štáty ohlásili tvrdý regulačný zásah voči burze Binance
Čo bude s burzou?
Väčšina vyššie spomenutých štátov burzu neblokuje. Iba vydali upozornenie, že na ich území pôsobí kryptomenová burza, ktorá oficiálne nemá licencie na poskytovanie služieb. Preto sa môže javiť ako vysoko riziková.
Prečo je pre burzu taký problém získať licencie v každom štáte na svete, je veľmi otázne. O finančnom problémy sa asi len ťažko môžeme baviť. Keďže burza sa netají tým, že majú denný obrat v rádoch niekoľkých miliónov dolárov. Problém môže byť, že štáty neuznávajú kryptomeny, a preto sa ani nezamýšľali nad požiadaním o licencie. S veľkou pravdepodobnosťou by boli zamietnutie. Všetko sú to ale len špekulácie. Štáty by potrebovali regulačné orgány so zameraním aj na kryptomeny. Nie len na cenné papiere. Tým by sa celý problém kryptomenového sveta mohol výrazne zlepšiť. Vedeli by sme lepšie bojovať proti podvodom, a aj peniaze na veľkých burzách by mohli byť pod lepšou ochranou dozorcu.
Binance má problém aj s bankami: Binance pozastavuje vklady v eurách prostredníctvom SEPA