[Krátka správa] Binance zase (ne)funguje + 70% zľava na poplatkoch

Novinky Binance zase (ne)funguje + 70% zľava na poplatkoch
Binance zase (ne)funguje + 70% zľava na poplatkoch Zdroj: shutterstock.com/Grey82

Populárna kryptoburza Binance po niekoľkých dňoch zase funguje. Dôvodom neplánovanej odstávky bola podľa oficiálnych správ nepodarená aktualizácia serveru. Vedenie ešte včera poprelo, že by za problémy boli zodpovední hackeri. O všetkom sme vás okamžite informovali v našom článku.

EDIT/ Binance ešte nie je online vo všetkých krajinách a niekde je spojenie nestabilné.

Chanpeng Zhao vysvetľuje situáciu

Burza momentálne prechádza do produkčného stavu a čoskoro snáď začne obsluhovať prvých zákazníkov. Šéf firmy – Changpeng Zhao, na sociálnych médiách napísal:

https://twitter.com/cz_binance/status/961429082310258688

“Zaznamenali sme problémy so replikou našej databázy, čo spôsobilo, že niektoré dáta nie sú synchronizované. Potrebujeme ich zase synchronizovať, čo zaberie niekoľko hodín. Žiadne dáta sme nestratili.”

A neskôr dodal:

“Náš poskytovateľ cloudu zaznamenal DDoS útok na servery. Tento problém bol vyriešený, ale mal nejaké vedľajšie efekty.”

Takže hackeri nakoniec prispeli k súčasnej situácii. Dôležité však je, že sa im nepodarilo ukradnúť žiadne mince.

Burza sa zákazníkom revanšuje znížením poplatkov

Ako ospravedlnenie za nepríjemnú situáciu a vzniknuté škody Binance na dva týždne zníži poplatky za obchodovanie o 70%. To je síce pekné gesto, ale ešte lepšie by bolo, ak by ich servery proste nepadali.

Sledujte nás na facebooku.