Banky môžu Slovákom zablokovať platby alebo aj úplne zrušiť účty. Na toto si dajte pozor

  • Slovenské banky chcú klientov ochrániť pred podvodmi.
  • Blokujú preto platby, ktoré vyhodnotia ako rizikové.
Novinky Banky môžu klientom zablokovať účet
Banky môžu klientom zablokovať účet. Zdroj: shutterstock.com/New Africa/create jobs 51
BITmarkets BITmarkets

S rastúcim záujmom o kryptomeny prichádza aj zvýšená opatrnosť zo strany bánk. Investovanie do kryptomien samo o sebe nie je dôvodom na blokovanie alebo zrušenie účtu. Avšak, banky pristupujú k týmto transakciám s vyššou mierou opatrnosti, a to najmä kvôli častým podvodom a rizikám, ktoré sú spojené s kryptoaktívami, ako informuje Finreport.

Banky chcú klientov ochrániť pred podvodmi

Banky sledujú podozrivé transakcie a využívajú detekčné mechanizmy, aby odhalili potenciálne podvodné aktivity. Ak klient investuje do kryptomien prostredníctvom pochybných spoločností, banka môže zablokovať platby a v krajnom prípade mu môže aj zrušiť účet.

Rušenie účtu

Situácie, kedy banky zrušia účet, sú však zriedkavé a nastávajú hlavne v prípade neochoty klienta spolupracovať, alebo pri opakovaných podvodných transakciách .

 

Lucia Lehotová z mBank vysvetľuje, že klienti často nevedia poskytnúť podklady o firmách, s ktorými obchodujú, alebo dokonca poskytujú týmto firmám vzdialený prístup k účtu. Takéto prípady zvyšujú riziko, že klient naletí podvodníkom, čo vedie k blokovaniu transakcií.

Stretli ste sa s tým, že by vám banka zablokovala platbu?

Loading ... Loading ...

NBS bude čoskoro vykonávať dohľad nad krypto spoločnosťami

Banka môže klientovi zrušiť účet na základe zákona č. 297/2008 Z.z. o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti a ochrane pred financovaním terorizmu. Každá banka má tiež svoje vlastné obchodné podmienky, ktoré upravujú práva a povinnosti oboch strán.

Od 30. decembra 2024 začne Národná banka Slovenska (NBS) vykonávať dohľad nad poskytovateľmi služieb kryptoaktív, čo zjednoduší identifikáciu podvodníkov a zvýši bezpečnosť kryptotrhu. Subjekty, ktoré poskytujú služby spojené s kryptomenami, budú musieť získať povolenie od NBS, čím sa zvýši regulácia a dohľad nad ich činnosťou .

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.
Späť
Strana 1/2Ďalej
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: FinreportTAGY:
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.