peter schiff bitcoin

Peter Shiff, známy krypto skeptik a proponent zlata, sa dnes ráno zobudil s nepríjemným zistením. Jeho banka Euro Pacific Bank je je stredobodom polície s podozrením z daňových podvodov. Zamestnanci banky mali oslovovať známych podvodníkov a ďalších kriminálnikov, ktorý vraj banka následne pomáhala ukryť ich bohatstvo. Banka pritiahla klientov ako Simon Antequetil – známy známy austrálsky daňový podvodník.

Problematická má byť aj spolupráca Euro pacific s Perthskou mincovňou. Pochybní klienti banky v nej majú mať uložené obrovské zásoby zlata. Podozrenie vzniklo už v roku 2017, keď spojenie banky s mincovňou sledoval bývalý vyšetrovateľ Austrálskej federálnej polície John Chevis.

“Bol som veľmi prekvapený. Myslím si, že je tu veľká pravdepodobnosť, že časť zlata ktorú pre Euro Pacific drží Perthská mincovňa part kriminálnikom z celého sveta.”

– povedal John Chevis

Peter Schiff tieto obvinenia poprel pred mesiacom počas rozhovoru pre The Age a poznamenal, že jeho banka odmieta mnoho klientov, pretože má vysoké nároky. Neskôr z interview rozzúrene odišiel.

Prečo Peter Schiff nemá rád Bitcoin?

The Age taktiež podali možné vysvetlenie, prečo Peter Schiff nemá rád Bitcoin.

“Banka mala problémy so zabezpečením. V jednom momente sa Ruskí hackeri pokúsili ukradnúť 1000 BTC v hodnote niekoľkých miliónov dolárov.”

Schiff bol voči Bitcoinu kritický od roku 2013,no v poslednej dobe jeho konflikt eskaloval po výmene názorov so zakladateľom burzy Gemini Tylerom Winklevossom. Shiff argumentoval, že hack mnohých Twitter účtov sa vyplatil iba vďaka Bitcoinu.

Peter Schiff – O Bitcoine som nemal pravdu