peter schiff bitcoin smutny

Podobne ako kedysi riaditeľ JP Mogran Jamie Dimon, aj Bitcoin hater Peter Schiff začína zisťovať, čoho je Bitcoin schopný. Po zaujímavej výmene názorov na Twitteri so spoluzakladateľom burzy Gemini Tylerom Winklevossom priznal, že sa mýlil. V júni totiž vyhlásil, že Bitcoin zažije kolaps a nedostane sa cez 10 000 $, zatiaľ čo zlato pôjde na nové ATH.

Vo svojom Tweete včera priznal, že Bitcoin podcenil, keďže dosiahol až na 12 500 $. Rástol tak po boku zlata a index korelácie v auguste dokonca dosiahol 68%.

Peter však dodáva, že Bitcoin môže vďačiť za toto rallye práve zlatu a veľkej reklamnej kampani spoločnosti Grayscale. V súčasnosti však už klesol späť na 10 000 $, čo podľa neho signalizuje začiatok medvedieho trhu.

Súhlasíte s ním? V ankete sme sa vás opýtali, či je to podľa vás iba korekcia pred ďalším rastom, alebo začiatok skutočného downtrendu. Ak ste tak ešte neurobili,tak poďte zahlasovať. Výsledky sú zaujímavé:

Je toto iba korekcia alebo začiatok downtrendu?

View Results

Loading ... Loading ...

Môže vás zaujímať: Toto môže byť najväčšia hrozba pre Bitcoin

Prečo nám začal bear market?- Vypočujte si múdrosť Petra Schiffa

Bitcoin už zo svojho tohtoročného maxima klesol o viac než 15%. Zlato iba o 7%. Peter si je však istý, že teraz sa už cesty týchto dvoch komodít rozdelia a zatiaľ čo zlato bude pokračovať smerom hore, digitálne zlato BTC sa pozrie nižšie.

Dôvod má byť ten, že zlato v súčasnosti konsoliduje nad svojím predošlým vrcholom, zatiaľ čo Bitcoin pod ním. Dokonca klesol aj pod high z februára tohto roka (10 500 $). Zatiaľ čo Tyler Winklevoss označil 10k za silný suport, od ktorého sa odrazíme na nové maximum, Peter Schiff je toho názoru, že Bitcoin na ňom iba konsoliduje pred ďalším pádom.

“Trh iba málokedy dáva toľko šancí nakúpiť na dne.”

Povedal na margo Tylerových argumentov. Je však nutné dodať, že čas nakupovať na dne sme mali aj v roku 2019, keď Bitcoin klesol pod 4000 $. Nie je to teda nič nevídané.

Ani dlhodobý proponent Bitcoinu Robert Kiyosaki si myslí, že Bitcoin ešte bude klesať. Hlavne po tom, čo sa objaví vakcína proti koronavirusu.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance