Ako býva zvykom, po pokorení významných hraníc v krypte, ako napríklad 10000 dolárov, sa analytici snažia okamžite zisťovať, čo stálo za takýmto rastom. Krypto sektor je mladý, nestabilný a jediná veľká správa môže významne ovplyvniť celý trh. Zdá sa, že teraz sa o to postaral Bakkt.

Nový produkt

Keďže objemy na platforme Bakkt futures rastú, spoločnosť 24. októbra oznámila, že 9. decembra uvedie na trh prvé regulované opčné zmluvy pre BTC. Táto služba bude spočiatku bezplatná, no následne spoločnosť Bakkt začne od januára 2020 účtovať poplatok 1,25 USD za zmluvu.

Obchodné objemy spoločnosti Bakkt

Bakkt spúšťa nové zaujímavé produkty a veľké partnerstvá
Zdroj Twitter.com/BakktBot

Omar Bham povedal: „Opcie pritiahnu do spoločnosti Bakkt celú ďalšiu vyspelú triedu špekulantov, ktorí by mohli na platformu priviesť oveľa väčší objem.“

Bham ešte dodal, že ponuka opcií spoločnosti Bakkt by mohla ďalej zvýšiť inštitucionálne investície do kryptomien. Je to z dôvodu, že ak spoločnosť BAKKT obstará inštitucionálnych hráčov s veľkým kapitálom, zvýši sa objem opcií. Ten by sa mal ešte následne viac zväčšiť, pretože sa zvyšuje dôveryhodnosť platformy.

Partnerstvo medzi Bakkt a Starbucks

Aj keď väčšina komerčných služieb spoločnosti Bakkt bola zameraná na inštitucionálne investície, spoločnosť oznámila vstup do odvetvia mobilných platieb novým projektom. V nadväznosti na rýchlosť rekordných objemov zaznamenaných na svojej BTC futures platforme spoločnosť 28. októbra uviedla, že by chcela spustiť aplikáciu, ktorá by zákazníkom pomohla odomknúť hodnotu digitálnych aktív.

Ambiciózne oznámenie odhalilo, že spoločnosť Starbucks by mala vo svojich obchodoch akceptovať digitálne platby. Maria Smith, viceprezidentka spoločnosti Starbucks pre partnerstvá a platby, uviedla:

„Spoločnosť Starbucks bude hrať kľúčovú úlohu pri vývoji praktických, dôveryhodných a regulovaných aplikácií pre spotrebiteľov, aby prevádzali svoje digitálne aktíva na americké doláre na používanie v spoločnosti Starbucks.“

Zatiaľ zostáva nejasné, ako bude Bakkt vymieňať digitálne aktíva za USD na predajných miestach. Smith uviedol, že systém Starbucks Rewards, ktorý má okolo 15 miliónov členov, by mohol slúžiť ako šablóna pre platobnú schému.

Mike Novogratz, vedúci banky Digital Galaxy, zdôraznil svoj názor, že spojenie Bakkt a Starbucks je znakom toho, že prijatie kryptomien je hneď za rohom:

„Adopcia kryptomien sa blíži. Bakkt uvedie do prevádzky aplikáciu pre používateľov v prvej polovici roku 2020 – bude testovať produkt pomocou Starbucks.“

Čo čítať ďalej?

Záhadná vesmírna misia – Raketoplán pristál na Zemi po 780 dňoch

Zdroj:
Cointelegraph.com