Ethereum môže dosiahnuť až 5000 dolárov
Ethereum môže dosiahnuť až 5000 dolárov. Zdroj: shutterstock.com/sommthink

Zakladateľ jednej z najväčších kryptomenových búrz BitMEX Arthur Hayes očakáva, že Ethereum v blízkej budúcnosti prekročí hranicu 5 000 dolárov. Hlavné fundamenty, ktoré ovplyvnia cenu, sú zlúčenie sietí a politika FED-u.

Ethereum je pripravené na rast

Arthur Hayes je známy tým, že dlhodobo na kryptomenovom trhu očakáva rastúci trend. V poslednom príspevku, ktorý uverejnil na portáli Medium, tvrdí, že očakáva veľký rast ceny Etherea po príchode aktualizácie Merge. Ak by všetko prebehlo ako má, cena môže postupne vystreliť až na 5 000 dolárov. V prípade neúspešného spojenia sietí Ethereum stále nemusí klesať, ale mohlo by si podľa jeho vyjadrení držať hodnotu.

Pozitívny vplyv na rast Etherea by mohlo mať aj otočenie trendu zvyšovania úrokových sadieb americkým FED-om. Podľa aktuálnych vyjadrení by sa tak mohlo stať už v závere tohto roka. Alternatívny scenár je stabilizácia sadzieb na danej hladine. V prípade, ak by vypukla ďalšia kríza alebo by FED znovu zvolil politiku tlačenia peňazí, ako to bolo počas koronakrízy, na trh bude prúdiť znovu vysoká likvidita, čo by mohlo postupne naštartovať rast.

Prečítaj si aj: „Ethereum sa po prechode na nový konsenzus stane globálnym inštitucionálnym aktívom“ tvrdí agentúra Bloomberg

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance