apple vs. coinbase

Americká burza Coinbase Brian Armstrong sa pridala medzi zástup ďalších spoločností ktoré Apple obviňujú z monopolných praktík a obmedzovania inovácie. Apple podľa šéfa Coinbase Briana Armstronga cenzuruje niektoré technológie, aby tak ochránil svoje, veľmi ziskové produkty.

Chcete nakupovať kryptomeny na Coinbase? Tu nájdete návod na používanie.

Možno ste v poslednej dobe postrehli kontroverziu okolo in-app nákupov v AppStore. Spoločnosť Apple núti vývojárov, aby používali ich platobnú bránu, v ktorej majú masívne 30% poplatky. Tretina všetkých ziskov teda ide tomuto technologickému gigantovi. Klasické platobné brány si pritom väčšinou účtujú cca 3% poplatok.

V záujme ochrany Apple Pay sú v AppStore taktiež zakázané akékoľvek DeFi produkty a používatelia tiež nemôžu získavať peniaze v kryptomenách. Brian Armstrong sa rozhodol, že už nebude mlčať. Tvrdí, že všetky komunikačné kanály s Applom viedli do slepej uličky a preto o svojich problémoch začína hovoriť verejne.

Viac o tejto téme: Google a Apple vs. ľudia – To čo si účtujú v app obchodoch je úžera!

Brian dodáva, že rovnaké problémy majú aj ďalší vývojári aplikácií. Sú však ticho, pretože sa boja pomsty zo strany technologického giganta.

Monopolné praktiky Applu ničia konkurenciu a zastavujú rozvoj nových technológií

CEO Coinbasu vo svojich tweetoch vysvetľuje, že Apple burze zakazuje dve veci. Zahrnúť do aplikácie platformu Coinbase Earn, kde môžu Američania získať kryptomeny tým, že sa o nich budú učiť sledovaním videí a pristupovať k decentralizovaným aplikáciám a iným DeFi produktom.

“Prečo Apple počas ekonomickej recesie zakazuje ľuďom zarábať peniaze? Pretože im ponúkame zisk v kryptomenách, čo robí konkurenciu ich platobnej službe.”

Používatelia iPhonov nemôžu získať odmenu za sledovanie videí priamo. Musia ísť na web, prihlásiť sa na Coinbase Earn a požiadať o coiny týmto spôsobom, čo iba zhoršuje kvalitu služieb.

Môže vás zaujímať: Apple v piatok stratil ekvivalent kapitalizácie Bitcoinu! Pre tech-giganta to však nič nie je

Burzy a ďalšie blockchainové služby na webe ponúkajú pokročilú funkcionalitu, ktorá však nemôže byť zakomponovaná do aplikácií, pretože Apple tieto funkcie cenzúruje. Tieto monopolné praktiky ďaleko presahujú to, za čo sa v deväťdesiatych rokoch dostal do problémov Microsoft. Kongres vtedy griloval Billa Gatesa, pretože jeho firma k Windowsu pribaľovala webový prehliadač Internet Explorer.

Apple tvrdí, že týmito obmedzeniami chráni ľudí, no čoraz viac sa ukazuje, že tým chráni iba svoje vrecká. Spoločnosť s hodnotou presahujúcou dva bilióny dolárov utláča malé a stredné firmy a inovátorov. Klasický príbeh kapitalizmu…

Kedy pôjde nová generácia do dôchodku? V 65-tich to nebude

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance