BNB

Vo včerajšej analýze na Bitcoin (BTC) sme si podrobne rozobrali mesačný graf, čo dnes urobíme aj s Binance Coin (BNB). Vzhľadom k tomu, že Bitcoin stále konsoliduje v rámci zástavky/triangla nemá ani veľký zmysel viac sa ním zaoberať. Musíme si počkať na prerazenie, do tej doby sa budeme venovať iným trhom.

Aktuálna situácia na 1M TF BNB/USD

BNB

Prirodzene začneme s mesačným grafom, kde máme čerstvé májové close. Ešte upozorňujem, že máte pred sebou logaritmický graf, aby sme mali všetko oveľa prehľadnejšie. V každom prípade, celkový drop bol na BNB približne 71 %, čo je samozrejme parádny padáčik. Rozhodne nejde o normálnu zdravú korekciu. Teda je tento drop ako jasný red flag.

Čo sa týka májovej sviečky, bohužiaľ je dosť bearish. Počas retracementu sa za máj podarilo zlikvidovať iba 30 % strát, čo je skrátka málo. Preto výsledná podoba sviečky ani byť lepšia nemôže. Dno prepadu sa utvorilo až na S/R leveli okolo 200 USD a trh dokázal máj zatvoriť nad S/R levelom 320 USD, čo je nesporne dobrý signál.

To však nič nemení na celkovom kontexte trhu, ktorý ľudovo povedané dostal poriadne na „prdel“. Na prvý pohľad dáva zmysel, aby BNB pokračovalo po retracemente v poklese. My však vieme, že o celkovom smerovaní krypto trhu rozhoduje Bitcoin. Preto je pre nás zásadné, akým smerom príde k prerazeniu.

Ak sa Bitcoin vyleje, BNB určite padne pod S/R level 200 USD, čo je obrovský problém. Februárová sviečka je totiž jeden veľký gap, ktorý keď praskne, dno môžeme hľadať až na S/R pásme 40 USD. Aj podľa Volume Profile môžeme s kľudným srdcom konštatovať, že likvidnejšie hladiny začínajú práve od poslednej spomínanej úrovne.

My fakticky podľa Volume Profile hľadáme cenové pásma, ktoré sú pre veľkokapitál najviac lákavé. Point of Control je na S/R pásme 14 USD, čo je teda totálny „betón“. A ak sa sem niekedy dostaneme, pôjde o obrovskú príležitosť. Upozorňujem – tým nehovorím, že sa tak hlboko prepadneme. Ak áno, drop by znamenal 98 % stratu. Je však nutné byť pripravený aj na scenáre, ktoré sa môžu teraz zdať nepravdepodobné.

Indikátory

Vrchol RSI je na neuveriteľných 98,19 bodu. Trh sa k 100 bodom približoval dosť dlho, takže aj hlboký pád bol neodvratný. Momentálne indikátor ukazuje 68,26 bodu. Teraz dokonca pozerám, že na histograme MACD bola malá medvedia divergencie. Ináč na tomto indikátore zatiaľ nie je nič zaujímavé.

Aktuálna situácia na 1W TF BNB/USD

Na týždennom grafe si rozoberieme akurát objemy, ktoré počas cenového dropu neboli vôbec nejako markantné. Čo ma celkom prekvapuje, že stačilo tak málo, aby cena spadla o viac ako 70 %. Toto možno interpretovať tak, že trh bol vypumpovaný do šialeného nezmyslu. Potom to naozaj stačí aj na mohutné zrazenie ceny.

Indikátory

Na RSI indikátore sa uplatnila dvojnásobná medvedia divergencia, vďaka čomu padli hodnoty až na 48,39 bodu. Trh sa z pohľadu týždenného časového rámca pekne vyčistil. Bohužiaľ, na týždennom MACD prebehol bearish cross. Je možné, že ide o falošný signál? Možno, zatiaľ totiž nie je potvrdený.

Na záver

Aby som to zhrnul, ak nevydrží S/R pásmo 200 USD, určite padneme hrozne hlboko, pretože v rozmedzí 40 – 200 USD nie je vôbec žiadny support, o ktorý by sa mohol trh oprieť. Na základe indikátorov technickej analýzy sa trh dostatočne vyčistil, ale týždenný MACD vygeneroval medvedí signál, čo môže odštartovať medvedí trend.

Navyše drop o nejakých 70 % nie je vôbec zdravá korekcia. No o budúcom vývoji neprekvapivo rozhoduje hlavne Bitcoin.

ANALÝZA – Bitcoin ukončil máj v silne medvedej podobe

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom facebooku.

Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance