Ani 90% prepad XRP nestačí! Podľa analytika je stále prekúpené

0

Podľa analytika je cena XRP po 90 % prepade stálej na vysokej úrovni. Reagoval tak na prepad tejto kryptomeny od posledného ATH, ktoré predstavovalo 3,3 dolára. Bude sa ďalej prepadať alebo príde zlom?

XRP je prekúpené

XRP od roku 2018, kedy bolo dosiahnuté nové ATH na hodnote 3,3 dolára strmo padalo. Padalo dokonca tak, že si pripísalo za toto obdobie 90% pokles, čo je naozaj veľká strata. Aj keď v poslednej dobe ukazuje rast, nemá to ani z ďaleka na to, čo predviedla táto kryptomena pri poslednom bullrune.

Tento pokles však nestačí krypto analytikovi, ktorý vystupuje na twitteri pod prezývkou Big Cheds. Podľa neho je stále prekúpený a cena XRP by mala byť oveľa menšia ako je v súčasnosti..

Zhodujú sa s ním aj ďalší

Ďalšie obchodník s derivátmi vysvetlil, že hoci kryptomena môže mať „sľubnú technológiu“, nie je žiadna záruka, že prísľub tejto technológie povedie k tomu, že XRP zažije zisky, podobné tým z roku 2017.

Vyjadril sa tiež dlhoročný obchodník s komoditami a Bitcoinom Peter Brandt. Brandt vysvetlil, že dlhodobý graf XRP je extrémne medvedí, pretože pod jeho cenou je len „biely priestor“ s malou historickou podporou či likviditou. Mnohí vzali toto vyhlásenie ako znamenie, že vidí kryptomenu klesnúť na cenu v jednomiestnych centoch, a možno aj nižšie.

Mohlo by vás zaujímať: FED razantne znížil intenzitu stimulov, máme očakávať pokračovanie prepadu na finančnom trhu?

Záver

Ripple predstavil niekoľko veľkých spoluprác s finančnými inštitúciami, avšak tieto spolupráce nemajú žiadny vplyv na cenu XRP. Aj napriek tomuto všetkému totiž nemá dostatočnú likviditu a v týchto firmách sa používajú skôr na menšie transakcie. Nehovorím, že XRP nemá význam, že je tá technológia nejako zlá, ale keď ju nikto nebude používať, nemôžeme čakať, že porastie jeho cena. Vízia Ripple bola taká, že budú všetky finančné inštitúcie používať XRP na cezhraničné prevody, že nahradí zastaraný SWIFT systém. Avšak tieto inštitúcie sa rozhodli pre iné alternatívy, ktoré sa po nástupe Ripple objavili na trhu.

Čo čítať ďalej?

ANALÝZA – Marec bude pre Bitcoin kľúčový! – Ako naň bude pôsobiť halving? + Súťaž!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan Crha.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre