ANALÝZA – Striebro si naďalej udržiava rastovú trajektóriu!

0

V minulej analýze na striebro som referoval o veľmi strmom raste, ktorý bol s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobený organizovanými „pumpármi“, dohovárajúcimi sa na diskusnej platforme Reddit. Okrem striebra sa im podaril Pump & Dump na akciovom titule Gamestop, čo vo verejnom priestore rezonovalo oveľa viac.

Zachytil som názory, že spomínaní pumpári nemajú s tým jednorazovým rastom na striebre nič spoločné. Onú informáciu som si ale overoval z viacerých zdrojov a hlavne technicky to P&D je. Je však dosť možné, že za pumpou stála aj nejaká veľká entita, ktorá aktuálne prostredie iba využila. Nech je to ako chce, uvedené P&D akcie budú mať dohru, pretože nová ministerka financií Spojených štátov chce kvôli týmto kauzám zavádzať nové regulácie. Podobné rozuzlenie som práve očakával.

Aktuálna situácia na 4H TF trhu so striebrom (CFD)

Ten jednorazový rast skončil na S/R leveli 29,8 USD/uncu, čo od bodu začiatku expanzie znamenalo zhodnotenie cca o 22 %. To je na takomto trhu grandiózne číslo. Následne sa kurz veľmi rýchlo vylial pod S/R hranicu 26,6 USD/uncu, ale za tým nastal veľmi rýchly obrat a návrat kurzu nad spomínaný level.

Kurz bol aj veľmi blízko S/R levelu 28,134 USD/uncu, ale veľmi rýchlo prišlo k rotácii a práve v týchto chvíľach je trh zase veľmi blízko pri 26,6 USD/uncu. Prípadný pokles by nebol problém, pretože kým je kurz v rámci zakreslenej uptrendovej štruktúry, všetko je v poriadku. Navyše je tá štruktúra solídna, pretože sa tvorí už viac ako dva mesiace. Teda ju môžeme brať ako ozajstnú snahu o nadviazanie na predchádzajúci uptrend.

Na základe už spomenutého je teda dôležité, aby cena zostala v rámci patternu. Vyliatie kurzu by mohlo znamenať pokračovanie v poklese, ktoré sme tu mali od augusta až po koniec septembra. Kým sme však vnútri, možno kalkulovať s tým, že ideme jednoducho nahor. V každom prípade je najdôležitejšia méta S/R level 29,8 USD/uncu.

Aby mohlo striebro seriózne posilňovať, je potrebné spomínanú úroveň prekonať. Ak sa to podarí, išlo by o významný čiastkový úspech, pretože by sa tým striebro pekne priblížilo k all time high úrovniam. Respektíve by sa hodnota unce vyšplhala na cenové úrovne z prelomu 2012/2013, čo je nepochybne dôležitý úkon.

Indikátory

Z pohľadu 4H RSI je trh jednoznačne bullish. Práve v týchto chvíľach je však situácia dosť neutrálna. Pretože chýba silnejšie pozitívne momentum, ktoré by rast ťahalo. Čo sa týka MACD, máme čerstvo po bearish crosse. Ale bez nejakého potvrdenia by som to asi nebral zatiaľ veľmi vážne.

Na záver

Striebro vyzerá naozaj dobre a kazí to len tá nedávna P&D akcia. Pozitívne však je, že sa všetko zhodnotenie zo spomínanej udalosti nevymazalo. Naozaj by som teda povedal, že sa na vlne zviezli aj väčší hráči, ktorí následný pád čiastočne zabrzdili. Ako som naznačil, je ešte dosť reálna šanca na pokles pod najbližší level, ale podobný zostup ceny by vyložene nemal byť problém. Cena sa prednostne musí udržať v rámci expanzívneho kanála.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Monetárna politika zostane asi počas celého roka nemenná – Hrob pre americký dolár?


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre