Analýza Bitcoinu – Kedy naskočiť do rozbehnutého vlaku? Toto je ideálna nákupná cena

1

Každý, kto nemal nakúpený Bitcoin od pádu na 3 000 USD, bol určite plný výčitiek, že by teraz zarobil slušný balík. Každá špekulácia má však aj svoj rizikový faktor.

Ak nakupujeme po páde, môžeme kupovať padajúci nôž alebo držať pozíciu roky v postrannom trende. Buď špekulant nakupuje hodnotovo s nejakou určitou odchýlkou od ceny, alebo naopak, čaká na potvrdenie trendu.

Prikúpenie Bitcoinu v páde

Bitcoinoví maximalisti sa snažia neustále Bitcoin prikupovať a ich stratégia je aktuálne pomerne výkonná, lebo Bitcoin sa objavil skoro na svojom historickom maxime a zároveň im určite urobila radosť aj skutočnosť, že Bitcoin prekonal svoju historickú kapitalizáciu. Nahlas je potrebné si povedať, že tento spôsob nákupu vyžaduje obrovskú dôveru v Bitcoin a priemerná cena nákupu týchto špekulantov potom bude pod 10 000 USD.

Čakajúci špekulanti na trend

Do tejto skupiny špekulantov by som sa zaradil aj ja, lebo čakáme na potvrdenie rastového trendu a veľkú pravdepodobnosť vytvorenia nového maxima. Pre túto situáciu je stratégia viac nastavená na matematický model a špekulant sa opiera o štatistiku, zatiaľ čo BTC maximalista s prikúpeniami pracuje hlavne s vierou.

Hnevajú vás neustále výpadky Coinbasu? Prejdite na túto burzu!

Aké sú teda možnosti nákupu Bitcoinu?

Bitcoin má obrovskú nevýhodu, že pravdepodobne vďaka vytvorenému patternu 123low má obrovskú štruktúra s veľkou hĺbkou, a teda korekcia Bitcoinu opäť môže ísť do veľkej hĺbky.

Analýza bitcoinu
Analýza Bitcoinu

Na grafe sú vyznačené dve úrovne nákupov, ktoré znamenajú možnosti nákupov Bitcoinu a zároveň stále spĺňajú viditeľný nastupujúci uptrend.

Priestor okolo 13 000 USD je testovanie high posledného swingu a zároveň bod 2 v patterne 123low. Takto by som postavil svoj vstup na tradičných kapitálových trhoch. Vzhľadom k tomu, že Bitcoin u mňa patrí k nelikvidným aktívam, ktorý má tendenciu prestreľovať svoje zásadné levely, tak mám pripravenú aj poslednú možnosť nákupu.

A to je cena okolo 9 000 USD, ktorá sa nachádza na bode kontroly celého Bitcoin grafu. Možno je to pre niekoho cena Bitcoinu už nereálna, ale podľa mojich skúseností z tradingu Bitcoinu od roku 2016 si Bitcoin chodí pre úrovne, ktorým špekulanti už prestávajú veriť a potom nastupujú oveľa neskôr.

Využite BLACK Friday akciu a získajte Crypto Kingdom signály so zľavou 30%

Čo keď sa Bitcoin otočí na 16 000 USD?

Všetky pohybové indikátory na vyšších časových rámcoch sú mega prepálené. V týždennej perióde sme vysoko nad -200 hodnotou a na dennej perióde konečne praskla trianglová konštrukcia. A tá rozhodne nekončí s útekom na hodnotu 0, ale mala by ísť až do mínusových hodnôt.

Analýza denního grafu bitcoinu
Analýza denného grafu Bitcoinu

Podľa môjho názoru môžu na 16 000 USD nakupovať len začiatočníci alebo ľudia, ktorí nemajú dostatok informácií. Človek, ktorý má pravdepodobne priemernú cenu nákupu okolo 10 000 USD, rozhodne nebude nakupovať za 16 000 USD. Trendový špekulant tiež bude čakať na nižšiu cenu. Swingový trader vidí prasknutú trendovku a bude skôr hľadať shortové nákupy ideálne okolo 18 000 USD, kde sa nachádza rezistencia.

Som hlavný trader Spoločnosti Crypto Kingdom. Ponúkame dokázateľne najziskovejšie signály na Českom a Slovenskom trhu. V Black Friday akcii ich navyše ponúkame so zľavou 30%. Obchodujte kryptomeny s nami a znásobte v tomto bullrune hodnotu svojho portfólia.

Do pondelka si môžete kúpiť kryptomenové signály so zľavou 30%!!!

>>>Kúpiť zlaté členstvo (312€ – zľava 30%)<<<
>>>Kúpiť strieborné členstvo (117€ – zľava 30%)<<<
>>>Kúpiť bronzové členstvo (44€ – zľava 30%)<<<

Viac informácií nájdete v tomto článku:

Máte tento rok ZISK z kryptomien? – Ak nie, máme pre vás skvelý tip!

Záver analýzy

Jednoducho povedané, spotové nákupy budem naozaj hľadať na 13 000 USD, kde vykonám dokúpenie Bitcoinu, ale agresívne nákupy budem mať nastavené až na 9 000 USD. V swingovom obchodovaní budem hľadať shortové nákupy na 18 000 USD. Aby som môj mindset zmenil, musel by som vidieť teraz agresívnych nakupujúcich, ktorí chcú cenu vrátiť cez rezistenciu.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Ján Čuraj.

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Kai

Čuraj jediný trader ktorý fakt vie o čom píše, bol by som rád ak by som videl častejšie TA práve od teba.

Last edited 1 month ago by Kai