ANALÝZA – Bitcoin začal novú korekciu – čo môžeme očakávať?

0

Ako som v priebehu včerajšej analýzy na Bitcoin predpokladal, s dneškom konečne prišla na trh nejaká dynamika, po ktorej sa nám určite cnelo. Avšak namiesto rozuzlenia Bitcoin vygeneroval obrovský otáznik, lebo po celkom agresívnom dumpe prišlo veľmi rýchle vytiahnutie ceny. Podobný price action je síce radosť sledovať, ale namiesto odpovedí sme získali nové neznáme. Kam sa teda chce Bitcoin uberať? Hore, dole? Ťažko povedať z takéhoto kurzového vývoja.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom facebooku.

Aktuálna situácia na 1W TF BTC/USD

Najskôr by som chcel zrekapitulovať týždenný graf, na ktorom vidíme, že sa minulý týždeň zavrel vo veľmi bullish podobe. Teda posledné tri týždne v poradí boli dosť silné a podľa price action ani náznak toho, že by sme mali ísť dole. Čo sa však týka nákupného tlaku, ten je v kontexte skôr ľahko nadpriemerný. Ale na druhej strane sa toho nezobchodovalo vyložene málo. To je asi k price action na týždennom grafe v podstate všetko.

Čítajte tiež: Tesla zarába viac na Bitcoine ako na predaji elektromobilov! Má obrovský zisk

Indikátory

Na RSI je situácia odlišná, pretože tu stále máme mohutnú medvediu divergenciu, pri ktorej je riziko, že práve dochádza k jej uplatneniu. Avšak istotu v tomto ohľade ešte nemáme, pretože aktivita nakupujúcich je stále sľubná. V každom prípade musím opraviť svoj skorší odhad, kde som uviedol, že na zneplatnenie divergencie by možno mohlo stačiť prekonanie 60 000 USD. Nie, bolo by potrebné povyrásť na oveľa vyššiu hodnotu. Potom si teda musíme klásť otázku, či bude Bitcoin niečoho takéhoto vôbec schopný.

Aktuálna situácia na 4H TF BTC/USD

Teraz si poďme rozobrať ten čerstvý dump s veľmi rýchlym vytiahnutím, čo bolo skutočne zaujímavé sledovať na vlastné oči. Pokles bol spočiatku striedmy a začal gradovať až okolo 54 000 USD. Veľmi rýchlo teda začal útok na prvú S/R hranicu na 52 370 USD, kde bolo badať nejakú obranu zo strany býkov. Veľmi dlho to však nevydržali a po prerazení úrovne pokles naberal zotrvačnosť.

Všetko sa potom odohralo hrozne rýchlo a na okamih cena spadla pod S/R level 48 183 USD, kde výpredaje naraz skončili. Nakupujúci sa to rozhodli využiť a veľmi rýchlo prevzali iniciatívu. A rovnako ako šiel kurz dole, tak rovnako rýchlo išiel zase späť nahor. Close poslednej 4H sviečky má teda podobu Pin baru a objemy sú grandiózne.

Nezabudnite na našu anketu:Altcoiny robia 1000-percentné zisky! Ktorý bude ďalší?

Niečo podobné sa tak často nevidí, ale má to aj druhú stranu mince. Takmer identickú sviečku trh vytvoril počas prepadu zo začiatku januára a rovnako pokles pokračoval. Aktuálny price action mi práve pripomína vývoj z 10. januára, pretože napriek bullish close, reakční býci podozrivo váhajú. Čakal by som, že nebudú šetriť agresivitou a rýchlo sa pridajú k iniciatívnym býkom, ktorých dielom je ten dlhý knôt.

Bohužiaľ váhajú a mám obavy, že rovnako S/R level 52 370 USD padne. Ak je ten spomenutý dlhý knôt pre zvyšok potenciálnych kupcov irelevantný, ideme logicky dole. Tí, čo totiž nakupovali okolo S/R hladiny 48 183 USD môžu stratiť trpezlivosť a radšej vezmú zisk, než aby sa ich pozície preklopili do straty.

Indikátory

Na 4H RSI bola dvojnásobná medvedia divergencia, ktorá sa očividne uplatnila. Negatívne pre trh je, že uvedená divergencia mohla spustiť kaskádu uplatňovania divergencií, ktoré sú na vyšších časových rámcoch. Lenže iniciatívni býci to v týchto chvíľach úmyselne prekazili. Aktuálne hodnoty sú cca 40 bodov a pod hraničných 30 by sme nemali. Inak zase hrozí niekoľkotýždňová korekcia.

Na záver

Ako som spomínal v úvode, trh nám veľa odpovedí nedal. Najskôr máme tvrdý zostup, potom vytiahnutie a nakoniec celkom nepochopiteľné váhanie. Respektíve to váhanie je dosť možno dané tými divergenciami na vyšších časových rámcoch. Predsa len nemožno signály z technických indikátorov večne ignorovať. V každom prípade je však potrebné, aby aktuálny support vydržal.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

ANALÝZA – Bitcoin sa pomaly blíži k hranici 60 000 USD


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre