Veľryba, ktorá všetko predala pred kolapsom v roku 2020 dnes vytiahla $156 miliónov z BTC

0

Bitcoin tento týždeň prišiel o 20% svojej hodnoty z veľkej časti vďaka aktivite jedinej veľryby, naznačuje nová analýza spoločnosti Santiment. Tá ukázala, že najväčší prepad Bitcoinu prišiel tesne po tom, čo sme zaznamenali druhú najväčšiu Bitcoinovú transakciu roka.

Veľryba = Veľký hráč z obrovským množstvom Bitcoinov, ktorý dokáže hýbať trhom

Chcete nakúpiť či predať Bitcoin? V tom prípade si nájdite burzu, ktorá vás neokradne na skrytých poplatkoch. My odporúčame burzu Binance, ktorá ponúka široký výber kryptomien. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky. Tie si potom môžete znížiť o ďalších 50% nákupom BNB tokenov.

Táto veľryba už v minulosti trafila vrchol

Neznáma veľryba na burzu poslala 2700 BTC v celkovej hodnote 156 miliónov dolárov v čase, keď jedna minca stála cca 58 000 dolárov. O pol dňa neskôr nasledoval najväčší hodinový pohyb Bitcoinu v histórii. Cena počas neho padla z 52 000 na 47 000 dolárov, svieca však nakoniec uzavrela v pluse.

Tieto zistenia vrhli svetlo na včerajší prepad ceny. Spoločnosť Santiment zistila, že rovnaká adresa bola sčasti zodpovedná aj za kolaps Bitcoinu v marca 2020. Hodnota najväčšej kryptomeny vtedy v priebehu dvoch týždňov padla z $10 500 na $3700.

Spolu s Bitcoinom však padalo úplne všetko. Zlato stratilo takmer 20% hodnoty a americké akciové indexy viac než 30%. Trhy totiž panikárili kvôli obavám z pandémie koronavirusu.

Pohyby na trhu s kryptomenami naživo sledujeme v tomto článku. Poďte dnešnú show sledovať s nami!

LIVE – Cena Bitcoinu klesla na 45 000 dolárov – Toto je kľúčový support, ktorý nás drží nad vodou

Naozaj môže jediná veľryba zlomiť trh?

Možno vás teraz napadlo, či je naozaj možné, že jeden veľký hráč so 156 miliónmi v BTC dokázal spôsobiť prepad Bitcoinu o $13 000. Spoločnosť Santiment síce došla k tomuto názoru, no okamžite sa objavili aj skeptici, ktorí celú teóriu spochybňujú.

Takému niečomu sa dá len ťažko veriť. Pravdou je, že trh bol už dlhšiu dobu prekúpený. Bitcoin vo februári zaznamenal neskutočný rast, nehovoriac o altcoinoch. Niektoré coiny spravili 500-1000-percentné zisky.

Je dosť možné, že veľryba, ktorú identifikovala spoločnosť Santiment, dala trhu prvotný impulz na vstup do korekcie. Ale za celú situáciu pravdepodobne sama nie je zodpovedná.

Takže... ako to vidíte vy? Nakupovať, predávať, alebo HODL?

View Results

Loading ... Loading ...

Chcete vedieť, ako to s Bitcoinom vyzerá z hľadiska technickej analýzy? Prečítajte si najnovšie postrehy nášho ekonóma Jaroslava:

ANALÝZA – Bitcoin začal novu korekciu – čo môžeme očakávať?

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre