ANALÝZA – Bitcoin sa pomaly blíži k hranici 60 000 USD

0

Bitcoin nám od minulej analýzy zase o niečo povyrástol a to aj napriek tomu, že víkendy bývajú skôr slabšie. Aktuálne sme veľmi, veľmi blízko od 60 000 USD a je dosť veľká pravdepodobnosť, že vyššie spomínanú úroveň veľmi skoro navštívime. Mám však isté výhrady k objemom, ktoré sú počas celého februára dosť priemerné. Respektíve v kontexte aktuálneho stavu sú priemerné, vyložene marginálne nie sú.

Vynára sa z toho teda otázka, či je Bitcoin schopný týmto tempom pokračovať, aj keď nie je nákupný tlak grandiózny. Nesmieme zabúdať ani na to, že je trh podľa technických indikátorov veľmi prehriaty a sú na nich aj medvedie divergencie. Toto samozrejme automaticky neznamená, že musíme ísť dole, ale zvyšuje nám to nemalé riziko.

Aktuálna situácia na 4H TF BTC/USD

Takže si najprv zhrnieme, čo sa vlastne za tých pár dní na trhu s BTC odohralo. V čase písania predošlej analýzy kurz pozitívne zareagoval na hornej stene zakresleného klinu, takže sa očakávalo, že bude nasledovať odraz. K odrazu síce došlo, ale bol príliš slabý a veľmi rýchlo bola cena zase pri hornej stene. To bolo celkom zvláštne, pretože na druhý pokus sa odraz vydaril.

Čítajte tiež: Nekupujte Bitcoin bez prečítania tohoto článku! Zbytočne prídete o peniaze

Cena od tej doby posilňuje až na menší nočný dumpík. Čo sa týka toho krátkeho dropu, tomu predchádzalo zamietnutie v podobe tzv. Doji sviečky, ktorá však nemala nejaké veľké objemy. Preto sa to musí brať s určitou rezervou. Sviečka v každom prípade značila nejakú nerozhodnosť, ktoré agresívne medvede počas obmedzenej doby využili.

Pokles som akurát sledoval na vlastné oči a hoci nebol ani náhodou hlboký, tak priebeh bol dosť agresívny. Na pár okamihov sa zdalo, že pôjde o začiatok hlbšieho prepadu. No pokles sa z ničoho nič zastavil na 54 000 USD, aj keď tam podľa Volume profile a price action nič nie je. Respektíve na spomínanom leveli nie je žiadna technická úroveň. Ani na malých časových rámcoch.

Z akéhosi dôvodu začali shortári svoje pozície ihneď zatvárať, pretože neverili vo väčší pokles. Lenže prvý S/R level je až na 52 370 USD, kde je aj podľa Volume profile menšia rovnováha. Vŕta mi v hlave, prečo pozície nezačali zatvárať až tu? Zdá sa mi, že je spomínané price action hrozne emotívne, čo trvá na BTC už príliš dlho.

V každom prípade sme veľmi blízko okrúhlych 60 000 USD, kde je rozumné očakávať aspoň slabší odpor. Ak sa teda k spomenutej hranici vôbec dostaneme. Zaregistrujte, že nákupný tlak je dnes vážne dosť slabý a neprekvapilo by ma aj menšie zlyhanie. Osobne však posledné týždne neberiem cenový vývoj z víkendov až tak vážne, najhodnovernejším je pre mňa až začiatok nového týždňa. Konkrétne pondelkové popoludnie, kedy vstáva Amerika.

Indikátory

Na indikátore RSI máme ježka v klietke, pretože tu môžeme vizuálne spozorovať dvojnásobnú divergenciu, nie som si však istý, či je vôbec platná. Ten nočný prepad by totiž mal znamenať, že už uplatnenie prebehlo, ale už neviem, či na plnohodnotné uplatnenie netreba väčší pokles. Nech je to ako chce, na histograme MACD je tiež možné identifikovať divergenciu.

Na záver

Ak sa za tých pár hodín nič nepokazí, Bitcoin zatvorí tretí týždeň v poradí ako veľmi bullish. Ale dovolil by som si tvrdiť, že sa oplatí počkať na trhovú reakciu zo začiatku nového týždňa, pretože to má samozrejme veľký vplyv. Faktom je, že niekoľko bullish týždňov samo o sebe nič neznamená. Potrebujeme jednoducho vedieť, ako to predovšetkým trh vníma.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Federálna rezervná banka mala schôdzu – aké je avízo ohľadom budúcej politiky?


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre