ANALÝZA – Bitcoin (BTC) pomaličky pokračuje v poklese

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Po včerajšej analýze na Bitcoin Cash a Litecoin sa zasa vrátime k trhu s Bitcoinom (BTC), kde ako iste viete, došlo k väčšiemu dropu. Vďaka tomu poklesu sa navyše potvrdila validnosť ending diagonal, čo by malo avizovať pokles minimálne po 42 000 USD, kde sa potom uvidí, čo ďalej. Objektívne vzaté však na trhu nie je žiadna istota. My musíme len vnímať signály, ktoré trh generuje a podľa nich sa zariadiť.

Do konca tohto mesiaca môžeš využiť 50 % zľavu na všetky naše trading produkty. Neváhaj a priprav sa na altcoinovú sezónu už teraz. S nami ti nič neujde. Viac info TU

Aktuálna situácia na 1W TF BTC/USD

BTC

Minulý týždeň je teda na konci a zavretá sviečka má close v podobe tzv. Točiacej Káči. Sviečka sama o sebe značí skôr nerozhodnosť, ale ak sa objaví na konci trendu, môže mať reverznú povahu. Určite však potrebujeme ešte potvrdenie v podobe close aktuálnej týždennej sviečky pod našou Káčou. Objemy v každom prípade vzrástli, ale konotácia je negatívna, pretože nám cena spadla.

Ináč trh mal zrejme problém s prekonaním ročnej pivotovej úrovne R3, ktorá je na 63 000 USD. Preto aj dáva logiku otestovanie R2, ktorá je na cca 46 000 USD. Ak R2 padne, určite otestujeme aj prvý významný support na cca 42 000 USD. No určite zaregistrujte, že štruktúra trhu začína zreteľne rotovať.

Okrem toho je na 42 000 USD aj 20-týždenný kĺzavý priemer, takže v žiadnom prípade neočakávam, že by kurz úrovňou ľahko prešiel. Vlastne ide o konfluenciu, ktorá navyšuje šance na úspešný obrat. Teda tu kalkulujú s veľmi urputnou obranou a rýchlym odrazom. No až potom zistíme, či má BTC ešte dostatok síl na prekonanie all time high. Ak odraz nevydrží a čoskoro zarotuje späť s prelomením 42 000 USD, tak je to asi konečná.

Pri prelomení spomínaného supportu sa uptrendová štruktúra trhu dosť nalomí, vďaka čomu šanca na opätovné nadviazanie na bull trend klesá. V každom prípade určite existuje istá pravdepodobnosť, že sa Bitcoin zdvihne už teraz a pokúsi sa o prerazenie cca 62 000 USD. V týchto chvíľach sa nám to môže zdať nepravdepodobné, ale musíme do istej miery počítať aj s bullish scenárom.

Indikátory

Na týždennom RSI je trojnásobná medvedia divergencia a jedná drobná „skrytá” býčia divergencia. Osobne si myslím, že tie divergencie sú zatiaľ bez uplatnenia. Na histograme MACD sú samozrejme medvedie divergencie stále prítomné a dokonca hrozí aj bearish cross. Bearish cross sme mohli naposledy vidieť v septembri minulého roka, takže pri skrížení kriviek získame silný medvedí signál.

Aktuálna situácia na 1D TF BTC/USD

Ako som spomenul, pattern ending diagonal sa breakdownom potvrdil. Piata vlna v rámci patternu je akurát skrátená, takže sme sa nedosiahli úroveň 67 000 USD, kde sme očakávali mohutný predajný tlak. Faktom je, že keď cena nedosiahla túto úroveň, tak je to naopak, dosť medvedí signál.

Počas samotného dropu vzrástli objemy natoľko, že sú za posledných osem týždňov asi najvyššie. Relatívne veľký predajný tlak teda potvrdzuje cenový pohyb nadol a preto je racionálne predpokladať, že pokles bude skôr pokračovať. Navyše došlo k retestu spodnej hrany klinu, čím sa hrana potvrdila ako rezistencia.

Na základe toho môžeme konštatovať, že medvede využili pullback na naskakovanie do shortov. Nemožno však povedať, že by býci neboli vôbec neprítomní, pretože nedeľnú sviečku tvorí viac ako 50 % spodný knôt. Teda dopyt na trhu rozhodne je.

Na záver

Osobne naozaj zastávam názor, že trh musí otestovať 42 000 USD. Nasvedčuje tomu aj hromada signálov trhu. Určite tu dôjde k odrazu a my navyše zistíme, ako veľmi silní býci sú. Ak sa cena odrazí v sprievode nízkeho bull volume, je to totálny red flag a potom hrozí, že sa čoskoro dočkáme rotácie kurzu a pokračovania v zostupe.

ANALÝZA – Bitcoin Cash a Litecoin na all time high?


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.