bitcoin bear market

Ako sme spomínali vo včerajšej analýze na Bitcoin (BTC), trh bol dosť slabý a po konsolidácii sa dalo očakávať, že trh zase začne klesať, vďaka čomu sa dostaneme ku kľúčovým 42 000 USD. A skutočne sme nami sledovanú úroveň otestovali. Osobne som teda kalkuloval s tým, že konsolidácia sa skončí až v priebehu prvej polovice aktuálneho týždňa, ale nakoniec sa trh vylial už v nedeľu večer.

V každom prípade môžeme sledovať, že sa výrazne zhoršil sentiment. Okolo 50 000 USD totiž retail vo veľkom nakupoval v domnení, že na nové all time high s istotou pôjdeme. Pritom bolo z trhu normálne vidieť, že tie posledné dva mesiace sú dosť slabé a každým týždňom sa situácia zhoršovala. Aktuálna psychológia nie je vyložene panická, ale nervozita sa dá veľmi dobre cítiť. Iná časť retailu si z toho robí srandu, ale pravda je, že sa len vyrovnávajú s tým, že ten istý rast sa začína vytrácať.

Aktuálna situácia na 1W TF BTC/USD

BTC

Máme čerstvo zatvorenú týždennú sviečku, takže je logické, aby sme začali týždenným grafom. Sviečka z minulého týždňa má ako taká dosť medvediu podobu. Sviečka je v podstate totožná s tou, ktorá sa zavrela na konci februára. Lenže objemy sú o dosť menšie ako boli vtedy. Objemy teda nie sú na nej nejako extrémne.

Pravdou však je, že volume z predošlých dvoch týždenných zelených sviečok viditeľne prevyšuje. Keď sa skrátka poriadne pozriete na sell volume a bull volume z posledných troch mesiacov, predajný tlak na prvý pohľad ten nákupný prevyšuje. A hoci predajný tlak nie je ktovieaký, trend je zrejmý. Medvede sú na trhu s BTC viditeľne silnejšie ako nakupujúci.

Aj napriek tomu nie sme ani náhodou presvedčení o tom, že by sme mali mať pred sebou definitívny vrchol bull trendu. Na to nemáme dosť signálov. Negatívne však je, že denné close máme pod krivkou 20-týždenného kĺzavého priemeru.

Týždenné close síce nie je nejako hlboko pod MA 20, ale aj tak to nesmieme brať na ľahkú váhu, pretože počas súčasného býčieho cyklu sme krivku otestovali vôbec prvýkrát a dokonca ju prerazili. To je objektívne dosť zlý signál. Preto je v záujme BTC, aby sa cena čo najrýchlejšie vrátila naspäť nad klzák. Inak má Bitcoin problém.

Indikátory

Tá trojnásobná medvedia divergencia na RSI sa určite uplatňuje a v týchto chvíľach testujeme úroveň cca 54 bodov, kde historicky dochádzalo k obratom. Na rovinu povedané, je tu šanca na odraz.

No ale na MACD je to dosť zlé, pretože iba spomínaný bearish cross sa tým čerstvým dropom potvrdzuje ako validný. Aby nastalo zneplatnenie, tak musí trh naozaj nájsť veľkú silu a začať dynamicky expandovať.

Aktuálna situácia na 1D TF BTC/USD

Na dennom grafe sa nám definitívne potvrdila downtrendová štruktúra – máme nižšie low, nižšie high a zase nižšie low. Respektíve, pôvodne sme mali druhé nižšie low len veľmi tesne, ale teraz je oveľa hlbšie ako dno z 25. apríla. Proste učebnicový strednodobý downtrend, ktorý v grafe narysoval klesajúci kanál.

Pokiaľ bude chcieť trh rešpektovať spomínaný kanál, je potom šanca, že sa cena bude pohybovať v rozmedzí S/R hladín 42 000 – 52 500 USD až do začiatku leta. Samozrejme za predpokladu, že tých 42 000 USD teraz vydrží. Bitcoin síce na dotyk zareagoval pozitívne, ale odraz bol dosť slabý.

Ak denná sviečka v tejto podobe zatvorí, začal by som sa prikláňať k tomu, že support prelomíme. Ale ťažko povedať, musíme si chvíľu počkať.

Indikátory

Denné RSI po viac ako 14 mesiacoch prerazilo hraničných 30 bodov – dosť bearish signál. MACD je tiež bearish, ale na histograme je pidi býčia divergencia. To ale asi stačiť nebude.

Na záver

Bitcoin je aktuálne dosť slabý a zatiaľ ma reakcia na 42 000 USD nepresvedčila, že pôjdeme hore. Prvotná reakcia bola síce v pohode, ale čoskoro trh začal zase váhať. Ale ako som už povedal, je potrebné si počkať aspoň na zatvorenie dennej sviečky a uvidí sa. Možno sa nakupujúci ešte preberú.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) zatiaľ konsoliduje, ale už vyzeráme nižšie ceny

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom facebooku.

Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre