BTC Bitcoin

Tak nám Bitcoin (BTC) pri testovaní sledovanej rezistencie zareagoval. Navyše sa nám na trh konečne vracia dynamika, takže to už nie je taká nuda. Niečo sa deje, vďaka čomu získavame zo strany trhu nové signály, z ktorých možno vychádzať. Bohužiaľ, prvé otestovanie rezistencie skončilo neúspechom, ale zatiaľ neprebehlo úplne definitívne odmietnutie, pretože kurz má tendenciu stále sa zdržiavať na 42 000 USD.

BTC dlhé/krátke pozície

BTC
Zdroj: tradingview.com

Dnes by som sa chcel ešte vrátiť k tým krátkym pozíciám, ktoré stále naberajú na objeme a to očividne. Za viac ako 48 hodín vzrástlo množstvo BTC v krátkych pozíciách o 5 000 kusov, čo implikuje nárast o necelých 30 %. Od dna to potom v relatívnych číslach robí takmer 3 200 %. Ja si v každom prípade myslím, že v týchto chvíľach na trh skáče už aj retail.

Nedalo sa nevšimnúť si, že na trhu zaúradoval niekto s veľmi veľkým kapitálom. Preto sa už aj menší obchodníci snažia saturovať svoje pozície, aby sa mohli s veľkým hráčom prípadne zviesť. Avšak podstatnú časť z tých 5 000 BTC mohol stále nabrať práve veľkokapitál, ktorý posledné dva týždne naháňa likviditu v rozmedzí 30 000 – 42 000 USD.

Čo sa týka dlhých pozícií, tie sa stále zdržiavajú na all time high, ale už tak nerastú. Toto je samozrejme problém, pretože keď je trh ľudovo povedané prelongovaný, kto ďalší má potom nakupovať? Ak nie sú ďalší adepti na dopyt a naopak, medvede vyliezajú z dier, je to problém.

Aktuálna situácia na 1D TF BTC/USD

BTC
Zdroj: tradingview.com

Ešte dopoludnia nebolo na dennom grafe BTC skoro nič vidieť, ale teraz môžeme pomaly sledovať, ako má kurz tendenciu odrážať sa od rezistencie. Opakujem, že je kurz stále celkom blízko, preto nemožno vylúčiť, že sa býci budú snažiť o druhý pokus. Na intradennom grafe možno pozorovať ono zamietnutie oveľa lepšie, ale to si ukážeme až o chvíľu.

Denný graf sledujeme predovšetkým preto, aby som mali oveľa širší náhľad na celý trh. Keby som to mal vysvetliť rovno, nižšie časové rámce dosť mystifikujú. Čo sa týka ešte tej reakcie, Bitcoin zareagoval negatívne už v podstate na okraji rezistenčného pásma. To prirodzene nie je dobré znamenie. Vlastne sme ani tých 42 000 USD neotestovali.

Rozhodne zapracovala zmienená konfluencia, kedy máme na rezistencii hneď niekoľko faktorov, ktoré prelomenie sťažujú. Od kĺzavých priemerov až po výklenok na profile. V každom prípade si zatiaľ myslím, že ani jedna strana nepredviedla nič ohromné.

Medvede sú pri obrane odporu dosť pasívne, ale ak býci nie sú dostatočne agresívni, tak to v konečnom dôsledku stačí, aby odpor vydržal nápor nákupného tlaku. Uvidíme teda, či sa pokúsia zase preraziť.

Indikátory

Nateraz vrchol na RSI zostáva na 53,19 boda. Dokonca sme ani neotestovali sledovanú rezistenčnú diagonálu, ktorú krivka indikátora rešpektuje už pol roka. Na MACD prevláda pozitívne momentum, ale pomaličky zase slabne.

Aktuálna situácia na 4H TF BTC/USD

BTC

Na 4H grafe môžeme sledovať, ako sa Bitcoin pokúsil o prerazenie na 42 000 USD. Momentum bolo na intradennom grafe v posledných dňoch v pohode a samotná konsolidácia naozaj poukazovala, že sa kurz spomínanej hladiny dotkne. Breakout včera večer začal, ale v priebehu asi pol hodiny celá snaha začala stroskotávať.

V tesnej blízkosti 42 000 USD nakupujúci narazili na silnú obranu zo strany medveďov, ktorí veľmi ľahko kurz zastavili a zrazili späť tam, kde pumpa začala. Výsledkom je beraish sviečka, tzv. Shooting Star. Po zatvorení tejto sviečky predajcovia vo svojom tlaku nepokračovali. Kurz iba stranovo konsolidoval, čo sa však pred pár hodinami zmenilo.

Nastal menší výpredaj po lokálnu S/R hladinu 39 126 USD. To ale fakticky ešte nič neznamená, pretože cena má ešte šancu vrátiť sa späť. Navyše objemy počas onoho zamietnutia nie sú natoľko presvedčivé, aby sme si mohli povedať, že nakupujúci nemajú šancu skúsiť to znova.

Indikátory

Trvalo konkrétne šesť týždňov, kým 4H RSI otestovalo hraničných 70 bodov. No trh sa očividne ďalej nedostal. Na MACD skoro ráno prebehol bearish cross a negatívne momentum pomaly, ale stabilne silnie.

Na záver

Je pre nás veľmi pozitívne, že sme rezistenčné pásmo okolo 42 000 USD otestovali. Len samotné otestovanie nám totiž napovedalo, čo sa v nasledujúcich dňoch môže odohrať. Síce prišlo rýchle zamietnutie v prvej polovici pásma, ale nešlo o nič rozhodujúce, nemalo to objemy. Ak však cena pôjde aj naďalej dole a začnú rásť objemy, zamietnutie postupu na 42 000 USD bolo definitívne.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) testuje kľúčovú rezistenciu – Shorty stále stúpajú

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom facebooku.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance