BTC

V nedeľňajšej analýze na Bitcoin (BTC) sme si ukázali, že štruktúra trhu z posledných niekoľkých týždňov silne pripomína medvediu vlajku, čo je pre trh nepochybne obrovské riziko. V týchto chvíľach by som si aj dovolil tvrdiť, že trh si už začína uvedomovať, že v grafe podobná štruktúra je. Predovšetkým dnešné price action ma do istej miery presvedčilo.

Aktuálna situácia na 1W TF BTC/USD

BTC

Že je v grafe BTC medvedia vlajka sme si povedali už včera, takže dnes sa akurát zameriame na podobu čerstvo zatvorenej týždennej sviečky. Osobne nepovažujem sviečku z predošlého týždňa za medvediu, aj keď uznávam, že niekto so mnou nemusí v tomto konkrétnom príklade súhlasiť. Vlastne ju považujem za vcelku neutrálnu a akurát nám potvrdila, že tých 42 000 USD trh stále rešpektuje ako rezistenciu.

V podstate sú objemy taký priemer, podobné ako z predchádzajúcich týždňov. Teraz nás musí zaujímať close z aktuálneho týždňa, pretože sa nám na trh zase vracia dynamika a trošku aj objemy. Niečo sa ľudovo povedané začína diať, takže sa pravdepodobne dočkáme toho, že sviečka bude aj prierazová.

Aktuálna situácia na 1D TF BTC/USD

Na dennom grafe BTC je teraz vidieť veľmi pekný kontrast, čo sa týka nedávnych reakcií na kľúčovej rezistencii a kľúčovom supporte. Všimnite si, že rezistenciu na 42 000 USD Bitcoin vlastne len škrtol a hneď došlo k rotácii kurzu smerom nadol. Zatiaľ čo na kľúčovom supporte majú býci dosť práce s tým, aby hladinu vôbec udržali.

Pravdou je, že ešte včera všetko vyzeralo v pohode, pretože cena pozitívne zareagovala hneď na hornej hranici supportného pásma. Teda spočiatku podobné ako pri sledovanej rezistencii. Cena sa dokonca mierne odrazila a nedeľná sviečka zavrela v bullish podobe – tzv. Long Lower Shadow.

Niektorí túto sviečku možno považujú za Pin Bar, ale ja si myslím, že je to irelevantné. Všetci vidíme, že ide o býčiu sviečku. Dnes popoludní sa však čosi zmenilo, pretože predajcovia začali dosť tlačiť na pílu. Aj napriek tomu, že nedeľná sviečka je vcelku býčia a ešte v ranných hodinách sa zdalo, že rýchlo otestujeme Point of Control.

Nestalo sa a my práve môžeme sledovať oveľa hlbší prienik kurzu v pásme podpory. Okrem toho nám Bitcoin otestoval spodnú hranicu identifikovanej medvedej vlajky. Toto ma akurát dosť presvedčilo, že trh rešpektuje hranice uvedeného patternu. Ďalej určite zaregistrujte, že v priebehu dneška vzrástli objemy.

Nie sú síce extra vysoké, ale oproti predošlým dňom jednoznačne ide o navýšenie. Navyše aj podoba sviečky je dosť bearish. Ak takto zatvorí, bude to najhlbšie denné close za predošlé štyri týždne.

Indikátory

Negatívne momentum na RSI stále panuje a teraz ukazuje cca 36 bodov. Ale ak prerazíme tých 30 000 USD, na dennom RSI určite vznikne potenciálna býčia divergencia. Na MACD sa naopak, schyľuje k bearish crossu. Teraz je vlastne isté, že k prekríženiu kriviek príde.

Na záver

Bitcoin je v ťažkej situácii a ak sa má vyhnúť prielomu cez kľúčovoý support, musí čoskoro nastať odraz. Čím dlhšie sa kurz zdržiava v blízkosti supportu, tým väčšia pravdepodobnosť, že hladina padne. V každom prípade ešte opakujem, že s tou medveďou vlajkou musíme od dnešného dňa kalkulovať. Čo automaticky neznamená, že pôjdeme dole – len máme pred sebou významné potenciálne riziko.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) testuje kľúčový support a má po Death Crosse

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom facebooku.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance