BTC Bitcoin

Bitcoin (BTC) sa zasa vrátil ku kľúčovému supportu, o čom som referoval práve v piatkovej analýze. Bohužiaľ má trh tendenciu zostávať pri kľúčovom supporte a zároveň je z grafu zrejmé, že nie je veľká iniciatíva sa odraziť. Môže sa zdať, že je rozhodnuté, ale nakupujúcim sa už po piatykrát podarilo tých 30 000 USD ubrániť.

Keď si nalejeme čistého vína, tak je zrejmé, že od tej doby, čo sa držíme v rozmedzí 30 000 – 42 000 USD, sú viditeľne silnejší predajcovia. Teda aj v kontexte trhu je oveľa racionálnejšie predpokladať, že kľúčový support nakoniec padne. Lenže istotu nikdy nemáme a nemožno vylúčiť, že support vydrží. Potom je zrejmé, že si musíme počkať na letné prázdniny a dúfať, že to potácanie zotrvá cez celé leto.

BTC krátke pozície

BTC
Zdroj: tradingview.com

Teraz skôr ako zaujímavosť prikladám graf s množstvom BTC v krátkych pozíciách. Počas piatku niekto za jedno popoludnie nabral vyše 23 000 Bitcoinov. A to hneď v blízkosti kľúčového supportu. V súvislosti s predošlým vývojom mi vôbec nie je jasné, čo má toto celé znamenať. Je totiž isté, že prvé dva júnové týždne niekto veľmi silný naberal značné množstvo BTC do krátkych pozícií.

Potom sa počas jedného týždňa všetkých zbavil a cez piatkové popoludnie nabral takmer rovnaký objem BTC. A počas víkendu sa toho zase zbavuje. Celkom úprimne, vôbec nechápem, o čo ide. Pôvodne som si myslel, že ide o prípravu na nejaký veľký short zo strany jednej entity, ktorá má na trhu významnú silu. Ale teraz mi to zase vôbec nedáva logiku.

Čo sa týka dlhých pozícií, tie sú stále na all time high a mierne stúpajú. Vzhľadom k tomu, že longári držia vyše 50 000 BTC a stále sme blízko 30 000 USD, je to problém. Ľudovo povedané, už sú všetci v longu a nemá kto nakupovať. Ako potom môžeme ísť hore?

Aktuálna situácia na 1D TF BTC/USD

BTC, ANALÝZA – Bitcoin (BTC) 30K zase neprorazil, ale nebezpečí zůstává, TRADING11
Zdroj: tradingview.com

Čo sa týka denného grafu, počas víkendu sa odohralo to, čo sme na BTC mohli ľahko predpokladať. Streda a štvrtok boli vzhľadom k utorkovej podobe close absolútne neadekvátne, teda veľmi slabé. V piatok došlo k menšiemu výpredaju, čo však stačilo na úplné zmazanie zhodnotenia, ku ktorému prišlo v priebehu stredy a štvrtka.

Bitcoin jednoducho zarotoval a preto bolo racionálne predpokladať, že sa čoskoro dočkáme ďalšieho pokusu o prelomenie. A cez sobotu skutočne pokus o prerazenie prebehol. Low sa utvorilo na 30 151 USD, takže sobotňajší price action môžeme označiť už za piate otestovanie kľúčovej hladiny. Sobotňajšia sviečka nakoniec zavrela ako Pin Bar, taká menšia verzia utorka.

Objemy boli skôr ľahko nadpriemerné, ale výsledná podoba sviečky je logicky býčia. Aj napriek tomu je reakcia nakupujúcich dosť umiernená. Laicky povedané, stále sme na supportnom pásme a trh nemá práve tendenciu sa odraziť. A čím dlhšie je kurz na supporte, tým samozrejme horšie. Zatiaľ to nie je ešte úplne jasne vidieť, ale rysuje sa nám malý triangel v rozmedzí 30 000 – 36 000 USD.

Nezakreslil som ho ale do grafu, pretože nie som si ešte istý a čakám na ďalší nižší vrchol. Ak v grafe malý triangel nevidíte, nelámte si s tým hlavu. Ide o dosť subjektívnu záležitosť. Preto čakám ešte na potvrdenie. Pokiaľ však tento triangel v grafe je, mohol by to znamenať, že sa trh chystá zasa na prerazenie 30 000 USD.

Na záver

Začínam byť trochu presvedčený, že do konca mesiaca prerazenie nepríde a rozhodne sa až v priebehu prvej polovice júla. Úvodné dva júlové týždne bývajú pomerne celkom dynamické, až potom väčšinou začína uhorková sezóna. Ak teda trh chce ísť dole, je dosť možné, že sa vyčkáva na výslednú podobu júnovej sviečky. Uvidíme teda, čo prinesú ďalšie dni.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom facebooku.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.