Analytické fórum 2024: Toto sú najzaujímavejšie veci, ktoré na podujatí odozneli

  • Minulú stredu a štvrtok prebehol ďalší ročník Analytického fóra XTB.
  • Tu je prehľad zaujímavých tém, ktoré sa tu preberali.
PR články Analytické fórum
Analytické fórum. Zdroj: XTB
BITmarkets BITmarkets

PR článok XTB. Minulú stredu a štvrtok prebehol ďalší ročník Analytického fóra XTB. Diskusie sa sústredili na mnohé kľúčové témy, vzhľadom na aktuálnu situáciu na finančných trhoch. V tomto článku vám prinášame stručný prehľad najdôležitejších bodov z tejto akcie. Celkové trvanie fóra bolo štyri hodiny, preto nemožno v tomto texte pokryť všetky detaily.

Celé fórum sa skladalo z piatich samostatných diskusných panelov, pričom každý panel mal špecifické zameranie: Makro a menová politika, Komodity, Menové trhy, Akcie a Kryptomeny.

Záznam z podujatia

Záznam oboch vysielacích dní z Analytického fóra získate zadarmo po vyplnení formulára po kliknutí na tento odkaz.

Akcia sa začala makroekonomickým panelom s Jurajom Karpišom, Štefánom Křečkom a moderátorom Štefánom Hájkom

Tu bola samozrejme najväčšou témou potenciálnej recesie a inflácie. Podľa hostí sa vlani americkej ekonomike podarilo vyhnúť recesii vďaka silnému rastu HDP a nízkej nezamestnanosti. Dolár si tak udržal svoju pozíciu rezervnej meny, ale fiškálna nezodpovednosť môže túto funkciu ohroziť. Analytici predpokladajú zníženie úrokových sadzieb kvôli nižšej inflácii, nie ekonomickým problémom.

Po makroekonomickom úvode nasledovala debata Borisa Tomčiaka, Petra Plecháča a moderátora Jiřího Tylečka o situácii na komoditnom trhu. Tu padla hneď z kraja diskusie zásadná otázka – ktoré komodity majú najväčší potenciál v tomto roku? Podľa analytikov sa javí ako zaujímavá príležitosť napr. meď, a to vzhľadom na rastúci dopyt v oblasti obnoviteľnej energetiky, umelej inteligencie a elektromobility. V diskusii sa spomínalo aj zlato spolu s možnosťami investovania de neho, ale aj ropa, kakao alebo zemný plyn.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Prvý deň akcie uzavrela sekcia Menové trhy, na ktorej sa zúčastnili Ronald Ižip, Pavol Peterka a moderátor Tomáš Cverna. Počas tejto debaty sme dostali od účastníkov pohľad na pár EURUSD a na očakávaný vývoj. Analytici sa zhodli, že ekonomika USA nemusí byť až taká zdravá, ako si ostatní myslia. Samozrejme nezabudli ani na euro a českú korunu, poskytli svoj výhľad a možnosti, ako bude ovplyvňovať ďalšie znižovanie sadzieb našej meny.

Druhý deň bol najprv venovaný akciám. Tu Jaroslav Brychta hovoril s Petrom Horáčkom. Obaja majú dlhoročné skúsenosti na trhoch. Jaroslava Brychtu môžu diváci poznať z populárneho Ranného komentára na YouTube kanáli XTB. Spolu s Petrom analytici XTB už niekoľko mesiacov publikujú na YouTube formát Watchlist, v ktorom detailne analyzujú spoločnosti, ktoré majú alebo zvažujú pridať do svojho investičného portfólia. V minulosti sa venovali napríklad firmám ako Meta (Facebook), American Express a Philip Morris. Vo svojom spoločnom rozhovore na Analytickom fóre potom na svoje akciové investície nadviazali, riešili napr. AI boom a rozobrali výsledkovú sezónu firiem vrátane Nvidia.

Záverečná časť fóra sa potom zamerala na kryptomeny. Tu vystúpili Martin Gregor a Marek Vanha spolu s moderátorom Markom Nemkým. Naši hostia prebrali mnohé témy týkajúce sa Bitcoinu a Etherea. Bitcoin raketovo rástol a od svojich miním z konca roku 2022 sa pohybuje už vo viac ako 300% zisku. V poslednej dobe navyše bolo schválené ETF na Bitcoin a novo aj Ethereum. Prezradili tiež, čo si myslia o ich budúcnosti.

Tém bolo naozaj viac ako dosť, preto by ste si záznam určite nemali nechať ujsť.

TIP Pozrieť si záznam z tohto skvelého podujatia

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: