Americká CFTC vyšetruje Bitstamp, Kraken, ItBit a Coinbase kvôli podozreniu z manipulácie cien

BITmarkets BITmarkets

Nové vyšetrovanie americkej CFTC proti štyrom burzám – Bitstamp, Kraken, itBit a Coinbase, spôsobilo nepokoj na trhu a prispelo k pádu cien na kryptotrhoch. Bitcoin spadol pod hranicu 7 000 USD, čo je viac než 7% počas jednej noci a ostatné kryptomeny, ako obvykle, nasledovali. 

Získajte profesionálne analýzy a exkluzivný pohľad na kryptomeny na trading11.com.

Podozrenie z manipulácie cien

Zatiaľ, čo pre CFTC môže ísť o rutinné vyšetrovanie, podozrenie z manipulácie s cenami je v prípade kryptotrhov veľmi spornou otázkou. Pretože tieto trhy sú neregulované, dochádza k extrémne vysokým cenovým výkyvom a takisto k tomu, čo by bolo považované za nezákonné obchodovanie na tradičných trhoch. Spoofing a wash trading, rovnako ako priamy dumping a vplyv veľrýb, sú známe všetkým obchodníkom s kryptomenami. Ale vďaka existencii futures sa tieto praktiky rozširujú aj do sveta tradičných financií a tak priťahujú pozornosť regulátorov.

Hack kryptoburzy Coinrail

Cez víkend došlo k hacknutiu relatívne malej kryptoburzy Coinrail, čo mohlo prispieť k negatívnej nálade na trhoch. Ale aj John McAfee sa domnieva, že hlavným dôvodom je vyšetrovanie CFTC. Podľa McAfeeho dôjde k spomaleniu býčieho trhu maximálne o 30 dní. Odporúčaním McAfeeho je nakúpiť.

Zmena PoW v BTC?

Bitcoin komunita takisto viedla cez víkend diskusiu, ktorá by mohla vydesiť každého – bola znovu vznesená otázka zmeny Proof-of-work. Pokiaľ by k tejto zmene došlo, zabránilo by to možnosti ťažiť BTC pomocou ASIC, alebo by sa ťažba s ASIC musela preorientovať na iné coiny. Myšlienka na radikálnu zmenu pre Bitcoin prichádza po kritike, že Bitmain by mohol ovládať omnoho vyšší podiel na hashrate a tiež ako reakcia na čím ďalej, tým častejšie 51% útoky.

Napísali sme tiež: Kryptomeny náchylné na 51% útok

Záver

Nech už prispelo k pádu cien čokoľvek z hore uvedeného, práve teraz je správny čas na to, pripomenúť pravidlo pre obchodovanie, buy the dip – čiže teraz by mala byť vhodná doba na nákup alebo na doplnenie portfólia.

Mohlo by vás zaujímať: Rady pre začínajúceho obchodníka

Naše posledné video:

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Takisto nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Zdroj:
Cryptovest.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.