[Analýza] Zase sme dole – je čas na paniku?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Začal nový týždeň a spolu s ním aj ďalší poriadny dump. Bitcoin ešte v nedeľu klesol z “bezpečných” 7600 $ na 7200 $ a doslova niekoľko minút po polnoci nasledoval ďalší pokles. Momentálne sa nachádzame na hladine 6600 $ – posledná technická úroveň, pri ktorej ešte môžeme byť ako-tak pokojní.

Čo hovorí Technická Analýza?

Pre každého kto tvrdí, že Technická Analýza nefunguje, tu mám jeden graf:

h6-100618-fin-t11Predikovaný pokles vyšiel úplne presne. Bitcoin padol na spomínaných 6600 $ a zatiaľ sa drží. Graf je zo včera. Celú analýzu nájdete v tomto odkaze. Kto sleduje Trading11, ten predal a teraz je spokojný.

Ako to teda vyzerá?

Bitcoin sa od svojho prvého poklesu na dno (6.2.2018 – 6000 $) snaží dostať späť do sedla, potvrdiť uptrend a vyštartovať do oblasti nad 13 500$, kde sa nachádza masívna rezistencia. Bohužiaľ, dosiaľ sa to nepodarilo.

bittrex btc-usd

Každé lokálne maximum je nižšie, ako to predchádzajúce. Minimá sa držia v okolí 6500 $. V súčasnosti sme teda na minime, no nie je úplne jasné, či sa tentokrát nepozrieme ešte nižšie.

6500 $ je kľúčová hladina, ktorá tvorí silný support a zároveň ide o dno každého súčasného pádu. V minulosti po dosiahnutí tejto úrovne nasledoval odraz a aspoň 40% rast celého trhu. Prepad pod túto kľúčovú úroveň bude veľmi problematický.

Z hladiny 6500 $ sa stane silná rezistencia, ktorá Bitcoinu zamedzí rast a je dosť možné, že pod ňou ostaneme až do konca leta. Ďalšie dôležité supporty sa nachádzajú v podstate na každej okrúhlej tisícke.

Na druhej strane, ak sa Bitcoin odrazí a vydá smerom hore, mohli by sme dosiahnuť kľúčovú úroveň 9000 $. Jej prekročením by sa nám otvorila cesta k 10 000 $.

Viac analýz, predikcií a tipov na kúpu dobrých ICO nájdete na našom webe Trading11.com.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.