Veteráni si možno kryptomenu Golem pamätajú z roku 2017. V tom čase vyzerala naozaj dobre, no nakoniec upadla do zabudnutia. Aktuálne je však opäť v kurze a niekoľko týždňov jej hodnota rapídne stúpa. Golem získal aj napriek korekcii z posledných dní ďalších 35%. Od začiatku februára je to už viac než 200% a historické maximum tohto coinu sa nachádza na cene 55 centov.

Golem v roku 2021
Golem v roku 2021

Môže vás zaujímať: Veľryba z roku 2010 po jedenástich rokoch prvýkrát pohla svoje Bitcoiny

Čo je Golem a prečo teraz stúpa

Golem je decentralizovaná aplikácia, ktorá funguje na Ethereum blockchaine. Slúži na prenajímanie výpočtovej sily. Projekt od novembra 2020 migruje na nový smart kontrakt a ERC-20 token. Z GNT sa tak stal GLM. Väčšina zmenární tento prechod podporuje, no na niektorých ešte stále nájdete aj starý token.

Golem ponúka open-source platformu, ktorá spája záujemcov o prenajímanie výpočtovej sily s majiteľmi počítačov a výpočtových datacentier. Táto služba má za cieľ konkurovať gigantom, ako Amazon AWS. Bohužiaľ, pri súčasných poplatkoch na ETH sieti je to prakticky nemožné.

Riešenie tohto problému je však už takmer hotové. Platforma Ethereum 2.0 začína fungovať a čaká ju prvé veľké vylepšenie. Viac sa dočítate v tomto článku.

Vývoj projektu Golem napreduje

Aktivita vývojárskeho tímu a komunity okolo projektu v poslednej dobe stúpa. V novembri 2020 prebehol hackatron, z ktorého vzišiel nový smart kontrakt. Ten umožňuje získavať úroky stakovaním GLM tokenov na burze Uniswap.

Pred týždňom, 17.2.2021, bola spustená sieť Alpha IV, vrámci ktorej sa testuje dlhodobé prenajímanie výpočtového výkonu. V súčasnosti si môžete prenajať výkon iba na konkrétny task, za ktorý si zaplatíte.

23.2.2021 Golem spojil sily s projektom MATIC. Oznámili uzatvorenie partnerstva, ktorého cieľom je vytvorenie off-chain platobnej brány. To zníži nápor na Ethereum blockchain a umožní rýchlejšie a lacnejšie spracovávanie objednávok. MATIC je jeden z najznámejších projektov, ktorý vyvíja 2nd layer siete na Ethereu. Ide o špičku v tomto odbore.

Chcete kúpiť nejaké GLM tokeny, Odporúčame použiť burzu Binance, ktorá ponúka široký výber kryptomien. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky.

Aktivita Golem komunity rastie

Aj komunita okolo projektu Golem je stále aktívnejšia. Nárast aktivity môžeme krásne vidieť na tomto grafe.

Golem aktivita

Zaznamenali sme výrazné navýšenie počtu transakcií, aj aktívnych adries. To svedčí o stúpajúcom záujme o tento projekt.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance