Altcoiny budú krvácať aj naďalej – Elliott Waves – Skúška 7.týždeň

Obchodovanie Kryptomenovy fond predáva aktíva trh padá
Kryptomenový fond predáva aktíva trh padá. Zdroj: shutterstock.com/Artit Wongpradu/Tada Images
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Kryptomenový víkend nám začal krásne. Už v piatok sa Bitcoin začal výrazne hýbať smerom hore a v podobnom tempe pokračuje aj naďalej. Ešte predtým, ako sa v našej skúške pozrieme na nové grafy a vyskúšame si Elliott Waves, ktoré sme sa učili tento týždeň, chcem upozorniť na stredajšiu skúšku. Tá totižto dopadla až neočakávane dobre.

V stredu to naozaj vyšlo

Nikto sa tu nejde búchať po hrudi a robiť zo seba nejakého odborníka. Na to v tomto kurze ja určite nie som. Týmto grafom chcem upozorniť na niečo úplne iné. Indikátory (Elliott vlny, rezistenciu ani support) som nepohol kvôli tomu, aby to bolo úplne identické.

Zdroj: tradingview.com

Samozrejme, že tento graf by bolo treba prekresliť a aktualizovať najmä kvôli očakávaniam korekcie. Alebo naopak, najvyššieho vrcholu, kam sa až cena dostane. Aj napriek tomu, že Bitcoin naďalej rastie, Elliott Waves by nám krásne pomohli vo vstupoch na 4. vlne (ako odporúčal Majky Heršel) a medzi 4. a 5. vlnou na grafe by bol čistý zisk pre každého z vás. Samozrejme, že mohlo ísť o šťastie a náhodu, avšak pointa je, že Elliott Waves by nemal podceniť žiadny obchodník a mal by im venovať naozaj veľa času. No a teraz sa už poďme pozrieť na nové analýzy.

DASH/BTC

Tento pár bol vo vašich požiadavkách, tak som sa na neho pozrel. Vopred hovorím, že aj taká banalita ako zmena trendu (a teda snaha o nájdenie piatych vĺn v downtrende) môže narobiť začiatočníkovi problémy. A aj narobila. Ako to teda s Dashom vyzerá teraz?

Zdroj: tradingview.com

Nedobre. Tak by som to zhrnul jedným slovom z toho „výplodu”, čo mi vyšiel na grafe vyššie. Aktuálne to vyzerá tak, že na dennom grafe dosiahol DASH/BTC začiatok piatej vlny, ktorá by sa mohla dostať poriadne nízko. Ak by prišlo až k najhoršiemu a dostala by sa na hladinu 1.618 Fib Extension, Dash by mohol atakovať ATL úrovne.

Avšak, chcem upozorniť na dva dôležité faktory. Prvý z nich je ten, že aktuálne Bitcoin zažil veľmi výrazný rast. Z toho vyplýva, že veľká väčšina altcoinov (ktoré tomuto rastu nestíhajú), budú strácať na hodnote v Satoshi.

Druhým dôležitým faktorom je to, že Dash sa na tieto hladiny nepozrel takmer od svojho oficiálneho začiatku obchodovania na burze Bittrex. Návrat na tieto levely je preto podľa mňa veľmi nepravdepodobný.

Záver

Treba ale upozorniť aj na to, že veľká väčšina TOP altcoinov vyzerá na grafe pomerne podobne (IOTA, XRP, XLM, ADA, TRX a mnoho ďalších). To iba podporuje teóriu, že Bitcoin si aktuálne „ide svoje” a nie iba Dash má problémy s tým, aby si udržal svoju hodnotu v Satoshi. Je teda pravdepodobné, že pokiaľ nepríde k veľkému prelievaniu ziskov z BTC do altcoinov, tak nám budú tieto mince poriadne „krvácať”. Tým by som zakončil tento týždeň a upozornil na to, že zajtra je nedeľa, a tak si všetci (povinne) oddýchnite od denníka. V pondelok sa k vám opäť vrátim s novými témami.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.