[ALTCOIN HUNT 2] Own (CHX) – STO platforma budúcnosti

Novinky Own CHX
Zdroj: https://www.pickacrypto.com/coins/own-review-analysi
BITmarkets BITmarkets

Vo sfére kryptomien nám pomaly, ale isto začína bublať nový trend. Možno ste už započuli reči a fámy o tom, že “vlna STO” bude niečím ako vlna ICOS behom bull runu roku 2017. S tým rozdielom, že tentokrát by nemalo z 90 % ísť o podvody a “sľubotechny”. Rovnako ako ICO ponuky potrebovali platformu Ethereum, budú STO ponuky potrebovať vyhovujúce tokenizačné platformy.

V tomto diele Altcoin Huntu sa pozrieme práve na jednu z najnádejnejších STO platforiem na trhu – Own (CHX).

Čo sú to STO?

STO je abreviáciou pre “security token offering”. Podobne ako v prípade ICO ponúk si tu investori kupujú tokeny, ktoré reprezentujú ich investíciu. Oproti ICO však nejde iba o token (ktorý môže, ale nemusí rásť na hodnote v závislosti od daného projektu), STO tokeny reprezentujú investičný kontrakt o danej podliehajúcej investičnej komodite – napríklad akcii, dlhopise či investičnom fonde.

Výsledný security token, ktorý daný investor vlastní, je teda vo výsledku zameniteľným finančným nástrojom, ktorý si udržuje vlastnú monetárnu hodnotu a je podložený hodnotou reálnej komodity, napríklad teda danej firmy alebo napríklad pozemku.

Security token zapisuje vlastníctvo cenných papierov na danom blockchaine.

STO tokeny umožňujú investorom aj majiteľom firiem či akýchkoľvek iných komodít ľubovoľnú tokenizáciu majetku. Nie nadarmo je tento mechanizmus považovaný za úplne revolučný a schopný prevrátiť investičnú sféru hore nohami.

OWN – Základné informácie

Názov: Own

Značka: CHX

Sektor: Tokenizácia kapitálu

Burzy: Bitmax, Hotbit, IDEX, Bancor Network, HitBTC

ICO projektu OWN prebehlo v marci 2018. Investorom boli následne pridelené ERC-20 tokeny na Ethereum blockchaine. Token swap na vlastný blockchain OWN prebehne na začiatku júna 2019.

V minulom diele ste sa dočítali: [ALTCOIN HUNT] BOLT – Krypto YouTube pre Afriku a Áziu – Oplatí sa nakúpiť?

OWN – prehľad projektu

Platforma OWN sa momentálne nachádza v popredí ofenzívy do horúceho, úplne nového trhu s STO. Nádej a očakávanie od novej vlny STO kapitálu sú pochopiteľné hneď, ako si uvedomíme hrubé predpoklady širokého spektra tohto trhu – STO platformy plánujú narušiť a spôsobiť prevrat v oblasti trhu, ktorého hodnota má do 10 rokov dosiahnuť 24 biliónov dolárov! 

Práve tu ako jeden z najsilnejších hráčov nastupuje OWN. OWN má v pláne kapitalizovať na novej vlne STO tým, že investorom poskytne end-to-end finančnú tokenizačnú platformu. To znamená, že sa OWN postará o celý proces priebehu danej STO ponuky od začiatku až do konca.

Platforma OWN:

 • umožní a sprostredkuje vydanie ponuky
 • zaisťuje dodržanie predpisov
 • management kapitálových tokenov pre podniky a podnikateľov

Tento trh je extrémne lukratívnou finančnou oblasťou. Z toho dôvodu sa v STO sfére začína prejavovať značná konkurencia. Ako si v závode povedie OWN?

OWN - CHX platforma

Zdroj: https://weown.com/our-technology

OWN – vedenie a členovia projektu

Projekt OWN je zastúpený celkom 14 hlavnými členmi, ktorých môžete nájsť aj na hlavnej webovej stránke OWN.

CEO projektu je Sascha Ragtschaa.

Sascha je softvérovým inžinierom už od šestnástich rokov. Behom svojej kariéry bol súčasťou mnohých startupov. Za posledných 17 rokov pracoval pre niekoľko z najväčších globálnych registrov akcií a agentúr. Nielen to, jeho poslednou funkciou bola pozícia vedúceho oddelenia informácií najväčších technických operačných agentúr Európy, Stredného východu, Afriky a Ázie. Behom svojej funkcie viedol tím so 421 členmi. Teraz svoje skúsenosti aplikuje v snahe o úspešný vývoj projektu OWN.

OWN CHX

Zdroj : https://weown.com/our-technology

OWN – hlavný pitch

OWN je platformou umožňujúcou nakupovať a predávať akcie. Vlastníci jednotlivých podnikov môžu prostredníctvom platformy predávať svoje akcie v snahe zvýšiť kapitál. Investori môžu na platforme akcie nakupovať a predávať. Základná myšlienka platformy je teda vcelku jednoduchá, ako to napokon pri dobrých nápadov býva.

 • Dual blockchainBehom STO procesu je nutné zachovať a spracovávať dva hlavné typy dát – verejné a súkromné. Práve preto OWN vyvinul špeciálny duálny blockchain. Jedna strana blockchainu je verejná, zatiaľ čo druhá je využívaná na konfidenčné dáta.
 • Plne škálovateľný blockchain – Blockchain OWN je podľa slov tvorcov pripravený škálovať podľa potreby a vyhovieť tak požiadavkám veľkých podnikov a miliónov akcionárov.
 • Štandard – OWN buduje globálnu značku pre digitálne akcie v snahe o nastavenie štandardu novej doby. Blockchain OWN je špeciálne prispôsobený obchodovaniu s digitálnymi akciami.

„Vytvorili sme férovú alternatívnu nadnárodnú burzu pre digitálne akcie. Je rýchla, škálovateľná, decentralizovaná, transparentná a bezpečná. Je skrátka tým, čím by pravý akciový trh mal byť.”

OWN – pozitíva projektu

 • Platforma OWN umožňuje razantné zjednodušenie vstupu do akciového trhu. Doteraz ste buď mali poriadny balík peňazí na investovanie, alebo ste si skrátka neškrtli. Pokojne môžeme povedať, že aj z prostého dôvodu zložitosti vstupu na trh sa na to mnoho potenciálnych investorov vykašlalo. OWN prináša jednoduchosť a možnosť frakčných investícií. Vstup pre malých investorov aj “veľké ryby” je revolučne jednoduchší.
 • Vlastníci daných podnikov majú na platforme OWN možnosť sami rozhodovať o tom, akým spôsobom budú akcie zarábať, koľko ich dohromady bude, aká bude jednotlivá hodnota a tak ďalej. Navyše sa vyhnú väčšine poplatkov, ktorý by ich na tradičných trhoch bežne čakali.
 • Vlastníci podnikov, ktorí si chcú biznis na platforme OWN stokenizovať, musia previesť hodnotu podniku do vlastných OWN tokenov, ktoré na platforme uzamknú. OWN token je pre správnu funkčnosť platformy úplne nevyhnutný.
 • Veľmi silný tím – viď vyššie a na stránke projektu.
 • Projekt je iba na začiatku a jeho valuácia je veľmi nízko.
 • Behom mája a júna dôjde k naštartovaniu hlavnej platformy a odhaleniu prvých STO.
 • OWN by mal podľa doterajších predikcií vydať behom mája a júna viac STO než všetky ostatné STO platformy dohromady.

OWN – negatíva projektu

 • STO tokeny a platformy sú stále úplne novou oblasťou kryptomenového trhu. Obchody s cennými papiermi na tradičných trhoch sú pod prísnym dohľadom štátnych inštitúcií. Je treba rátať s tým, že sa môžu vyskytnúť regulačné kontroverzie a nie je možné dosť dobre predpovedať, ako k STO platformám a tokenizáciám podnikov pristúpia jednotlivé svetové vlády.
 • Kryptomenová scéna si začína potenciál STO uvedomovať čím ďalej, tým viac. Spolu so vzrastajúcim nadšením stúpa tiež konkurencia. Väčšina hráčov sa momentálne nachádza vo vyrovnaných pozíciách a nie je možné predpovedať, ktorá z STO platforiem sa bude tešiť z dlhodobých úspechov a očakávaného explozívneho rastu.

Tokenomika platformy OWN

Štatistiky a čísla k dátumu 6.5.2019:

Trhová kapitalizácia: 16 250 029 USD

Volume (24H): 1 758 826 USD

Množstvo v obehu: 78 762 706 CHX

Kompletné množstvo: 168 956 522 CHX (100 %)

Čo myslíte? Majú STO platformy naozaj tak nádejnú budúcnosť, ako kryptomenová scéna očakáva? Podeľte sa s nami o vaše názory v sekcii komentárov!

Nenechajte si ujsť ďalší diel Altcoin Huntu – sledujte nás na FacebookuInstagrameTwitteri alebo YouTube!

Čítajte ďalej:

[PREHĽAD TRHU] Bitcoin to the Moon! – Dnes pokračujeme v raste + ODPORÚČANIE

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Filip. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.