Ako sa stať vývojárom blockchainu – Jednoduchý návod

0
developer navod

Je veľmi ojedinelé vo svete spoznať kvalifikovaného vývojára blockchainu. Ak uvažujete o tom, že sa stanete blockchainovým vývojárom, tu je možno návod. Naučte sa jeden z hlavných programovacích jazykov blockchainu a budete pripravení na celý život. Hoci naučiť sa nie jeden, ale hneď niekoľko programovacích jazykov nie je jednoduché. Začnite takto.

Naučte sa jazyky a spoznajte kód

Krypto komunita sa skladá z radu kmeňov, z ktorých každý je pevne verný svojmu projektu. Ak sa však stanete vývojárom blockchainu, budete môcť prekročiť tieto umelé hranice. Pretože dobrý kód je dobrý kód, a ak dokážete vytvoriť inteligentné zmluvy odolné voči chybám a odstrániť zraniteľné miesta, je malá pravdepodobnosť že vaša zručnosť nebude ohodnotená. Satoshi vytvoril Bitcoin v C++, ktorý dodnes zostáva jedným z najpopulárnejších a najuniverzálnejších programovacích jazykov blockchainu. Okrem C++ medzi často používané jazyky môžeme zaradiť: Java, Python, Ruby, Rust, Solidity, Go a C#.

Ak máte v úmysle stať sa blockchainovým vývojárom, ale neviete ani o kompilátore z inteligentnej zmluvy, dobrým začiatkom je účasť na hackathone. Projekty okolo kryptomenovej komunity pravidelne organizujú tieto udalosti. Cieľom hackathonu je povzbudiť vývojárov, aby stavali na svojom ekosystéme a budovali svoje vlastné aplikácie. Napríklad na podujatí Big Bang Event spoločnosti Aeternit, ktoré sa má konať v Prahe 20. až 21. septembra sa stretne 500 účastníkov. Medzi nimi budú: vývojári, podnikatelia, študenti a majitelia veľkých technologických spoločností, aby prediskutovali škálovacie riešenia. Takéto udalosti poskytujú ideálnu príležitosť na stretnutie niekoľko stoviek programátorov. Cieľom je, aby spojili sily a spoločne svoje vízie premenili na reálne projekty.

Výhody a nevýhody formálneho vzdelávania

Máte titul? Ak by ste sa mohli vrátiť v čase, vymenili by ste ho za užitočnejší – napríklad z odboru informatiky? Alebo najradšej by ste spravili nový reštart vášho života, aby ste sa zbavili študentskej pôžičky a trávili čas robením niečo produktívnejšieho? Veľa budúcich študentov dnes spochybňuje múdrosť formálneho vzdelávania, v ktorom môžete získať rovnaké vzdelanie, aké nájdete bezplatne na Youtube.

Záleží len od vás, či sa zamyslíte nad múdrosťou vysokoškolského vzdelávania. Stojí však za zmienku, že v súčasnosti existujú univerzitné kurzy založené na blockchaine. Medzi ne patrí Blockchain Berkeley – študentská organizácia, ktorá ponúka kurzy na kampusoch aj mimo nich – a online kurz Bitcoin and Cryptocurrency Technologies spoločnosti Princeton, ktorý doteraz prilákal niekoľko stotisíc účastníkov. Je to zadarmo a kurz trvá len 18 hodín. To znamená, že minimálne základy sa môžete naučiť aj za jeden víkend.

Čo čítať ďalej?

Bitcoin ako bezpečná investícia – 3 dôvody prečo vlastniť Bitcoin

Zdroj:
bitcoin.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of