Ako kúpiť Bitcoin na burze Binance
Ako kúpiť Bitcoin na burze Binance. Zdroj: shutterstock.com/Ground Picture a Binance app

Binance tento rok ako prvá kryptomenová burza ohlásila nákup Bitcoinu zadarmo pre všetkých používateľov. Týmto rozhodnutím ide podobným smerom ako akcioví brokeri typu XTB. Zároveň je Binance v súčasnosti najviac používaná globálna burza s podporou už aj v slovenskom a českom jazyku.

Prečo nakupovať na burze Binance?

Binance ponúka od leta 2022 zadarmo nákup Bitcoinu. Ďalšie kryptomeny sa tiež dajú kúpiť s minimálnym poplatkom do 0,1 % a nižšie (záleží od rôznych zliav). Nákup je veľmi jednoduchý a pozostáva len z pár krokov. V prípade, že by ste mali problém, môžete sa obrátiť aj na oficiálny účet burzy v aplikácii Telegram, kde vám dobrovoľníci  pomôžu s kompletným nákupom. Vklad v eurách alebo v inej mene sa dá urobiť bankovou kartou alebo bankovým prevodom. Ukážeme si obidva spôsoby.

Úvod k burze Binance

Pre úspešný vklad je najprv potrebné overiť si účet cez občiansky preukaz, prípadne dokladom z banky. Tento systém má Binance od leta 2022 plne automatizovaný, a teda všetky potrebné informácie ti prídu na mail po vytvorení účtu. Môžeš byť tiež v rozhraní burzy upozornený, aby si verifikoval svoj účet. Proces trvá obvykle 5 minút. V prípade neschválenia s veľkou pravdepodobnosťou si iba dodal dokument v zlej kvalite alebo overenie tváre bolo spravené nekvalitnou kamerou. Ak nastal iný problém, neváhaj kontaktovať priamo burzu Binance alebo napíš na slovenskú podporu na oficiálnom Facebooku. Ak nevieš, ako overiť účet, môžeš pokračovať na tento článok a neskôr kvôli pokračovaniu nákupu sa sem vrátiť: Ako overiť účet na burze Binance – návod krok po kroku

Aké spôsoby nákupu burza ponúka

  1. Nákup cez bankový účet: Aktuálne najlacnejší a najjednoduchší spôsob, ako kúpiť kryptomeny. Nevýhodou je dĺžka vkladu a čakanie na spracovanie SEPA prevodu bankou. Obvykle vklad trvá 2 dni a poplatok je jedno euro bez ohľadu na výšku vkladu.
  2. Nákup kreditnou kartou: Nákup sa realizuje hneď. Nevýhodou je aktuálne 1,8 % fixný poplatok, čo je pri väčších vkladoch veľmi neefektívny spôsob. Pre niekoho je lepšie radšej počkať 2 dni, ako zaplatiť vysoký poplatok.
  3. Nákup cez P2P systém: je to spôsob výmeny medzi 2 osobami priamo na zmenárni.
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Ako kúpiť kryptomeny cez bankový vklad?

V menu prejdeme do sekcie Kúpiť Krypto a zvolíme možnosť Bankový vklad.

Výber typu vkladu na účet
Výber typu vkladu na účet. Zdroj: binance.com

V prvom kroku si vyberieme typ fiat meny, za aký chceme nakupovať kryptomeny. Môžeme nechať euro alebo pre občanov z Českej republike je na výber aj česká koruna. Vyberieme vklad cez bankový prevod a klikneme na Pokračovať.

Zvolíme čiastku na nákup
Zvolíme čiastku na nákup. Zdroj: binance.com

V ďalšom kroku zvolíme sumu, za akú chceme nakúpiť a opäť dáme Pokračovať.

Vklad na účet burzy
Vklad na účet burzy. Zdroj: binance.com

Teraz nám systém vygeneruje údaje na platbu na štandardný bankový prevod. Úplne dole máme sekciu Referencia, ktorá je najpodstatnejšia pri zadávaní platby a netreba naň zabúdať. Burza podľa toho vie rozpoznať, na aký Binance účet má prideliť vklad. Ak zabudneme vyplniť referenciu, peniaze sa nám do niekoľkých dní vrátia naspäť.

Časté otázky okolo vkladov cez bankový účet

Prečo sa mi peniaze vrátili?

Pravdepodobne si zadal niektorý z povinných údajov zle. Ako bolo spomenuté, netreba zabúdať v sekcii Referencia uviesť svoje meno. Druhá častá príčina vrátenia vkladu je dodatočné overenie príjmu burzou Binance pre legalizáciu príjmov z trestnej činnosti. V tomto prípade treba burze poslať dokumenty ako daňové priznanie alebo výplatná páska. Prípadne môžete poslať zmluvu, kde sa nachádza suma adekvátna vášmu vkladu.

Ako dlho trvá vklad?

Obvykle 1 alebo 2 pracovné dni, maximálne 3. Ak vklad trvá dlhšie, odporúčame kontaktovať podporu burzy Binance alebo vašu banku.

Aký je poplatok za vklad?

Fixný poplatok za jeden vklad je 1 euro za každú transakciu.

Ako kúpiť kryptomeny cez bankovú kartu?

Ako sme spomínali v článku, tento typ skôr neodporúčame, pretože poplatok je pomerne vysoký, a to až 1,8 % z celej čiastky. Pokiaľ ale chceme z nejakých dôvodov okamžite nakúpiť kryptomeny, tak môžeme použiť tento spôsob. Vklad sa zrealizuje za niekoľko sekúnd. Opäť v sekcii nákup kryptomien vyberieme možnosť Vklad kartou.

Vklad kartou na burze Binance
Vklad kartou na burze Binance. Zdroj: binance.com

V druhom kroku zadáme sumu, ktorú chceme vložiť, a pridáme našu kartu. Potom zvolíme Pokračovať a presunieme sa na terminál našej banky, kde už iba potvrdíme platbu.

Pridanie bankovej karty
Pridanie bankovej karty. Zdroj: binance.com

Nákup cez P2P systém

Burza Binance ponúka aj P2P, vďaka ktorému obchodujeme s inými ľuďmi. Môžeme si vybrať z niekoľkých objednávok podľa výšky vkladu, aký chceme urobiť. Vieme si zvoliť aj platobný systém, ako napríklad Advcash alebo Revolut.

Binance P2P
Binance P2P. Zdroj: binance.com

Ak sa nám niektorý z kurzov zapáči, má vami požadovanú čiastku v rezerve a súčasne podporuje požadovaný platobný systém, tak klikneme na Kúpiť BTC.

Binance vklad cez P2P
Binance vklad cez P2P. Zdroj: binance.com

Zadáme čiastku a vytvoríme už iba objednávku. Burza nám aj v tomto prípade vygeneruje identifikačné údaje, kam máme poslať peniaze a podľa druhu platby po zaplatení môžeme čoskoro očakávať, že sa vklad pripíše na náš účet.

Akú kúpiť Bitcoin zadarmo?

V prvých dvoch prípadoch sme zrealizovali iba vklad na burzu. Teraz musíme ešte Bitcoin kúpiť na burze. Pre Bitcoin od leta zatiaľ na dobu neurčitú platia 0 % poplatky za nákup a predaj cez spotový príkaz, preto odporúčame na nákup využiť práve túto burzu.

Nákup Bitcoinu na burze Binance
Nákup Bitcoinu na burze Binance. Zdroj: binance.com

V menu nájdeme sekciu Obchodovanie a Spot. Otvorí sa nám sekcia grafu, pod ktorou máme príkaz na nákup troch rôznych objednávok. My si zvolíme príkaz trh, respektíve market.

Nákup Bitcoinu
Nákup Bitcoinu. Zdroj: binance.com

Ďalej už len určíme požadovanú čiastku a klikneme na Kúpiť BTC. Teraz by sa nám kryptomeny mali objaviť v Binance peňaženke.

Prečítaj si aj naše ďalšie návody na burzu Binance: