Ako kúpiť akcie? Tu je kompletný sprievodca, vďaka ktorému to pre vás bude hračka

  • Toto je jednoduchý návod, ako môžete kúpiť akcie.
  • Akcie vás dlhodobo ochraňujú voči inflácii.
  • Zhodnotenie akcií vám môže zabezpečiť finančnú stabilitu.
Titulky Ako kúpiť akcie
Ako kúpiť akcie. Zdroj: shutterstock.com/Viktoriia Hnatiuk/DadBusiness
BITmarkets BITmarkets

Nakupovanie akcií je omnoho jednoduchšie, než si mnoho ľudí myslí. Stačí vám pár klikov a investujete. V tomto článku si ukážeme v niekoľkých jednoduchých krokoch, ako môžete nakúpiť akcie a platiť pri tom minimálne poplatky. Pre tento účel sme zvolili renomovaného a medzinárodne uznávaného brokera XTB.

Investovanie je čoraz viac využívaný nástroj zhodnocovania kapitálu, no napriek tomu ho množstvo Slovákov nevyužíva. Tento návod na nákup akcií vám ukáže, ako jednoducho viete zarábať a navyše ochrániť svoje peniaze pred infláciou.

Čo sú akcie?

Akcia je cenný papier, ktorý predstavuje vlastnícky podiel vo firme. Vydávajú ich akciové spoločnosti za účelom získania dodatočných prostriedkov na podnikanie. Existujú rôzne typy akcií a taktiež do nich viete investovať cez viacero investičných produktov ako napríklad akciový index alebo fond.

Každý by mal investovať

Každý by mal investovať. Zdroj: shutterstock.com/godongphoto

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: XTBTAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.