Aká môže byť cena posledného vyťaženého BTC? Z tohto odhadu vám spadne sánka!

0

Každý, kto sa v kryptomenách aspoň trošku vyzná vie, že Bitcoin má obmedzené množstvo BTC, ktoré je 21 miliónov BTC. Predpokladá sa, že posledný BTC a vyťaží v roku 2140. Aká by mohla byť cena posledného vyťaženého BTC? Poďme sa na to pozrieť!

„To the moon“

Aby sme mohli dobre odhadnúť cenu BTC v budúcnosti, musíme sa pozrieť na rastové modely kryptomien. Dvoma najznámejšími modelmi sú Parabolic super trend, prípadne Stock to Flow model (S2F).

Mohlo by vás zaujímať: Koľko krypto zmenární bolo v roku 2019 hacknutých? Toto číslo vás môže prekvapiť!

Musíme tiež vziať do úvahy, že ak dôjde k adopcii a BTC sa stane globálnym platidlom, ktoré budú používať všetci, rast cien BTC je viac než pravdepodobný.

Hal Finney predpovedal v roku 2009 že BTC bude mať hodnotu 10 miliónov dolárov za jednu mincu. Finney jednoducho použil svetové bohatstvo a rozdelil ho medzi 21 miliónov mincí.

Parabolický super trend

Tento model úzko koreluje s Plan B stock to flow modelu. Zatiaľ čo mnoho investorov s myšlienkou parabolického rastu nesúhlasí, Bitcoin už vzrástol o 2 232 111 011%, keďže Marti Malmi predal prvé Bitcoiny za cudziu menu v roku 2009 a odvtedy cena vystúpala až na maximum 20 000 dolárov v roku 2017.

bitcoin, Aká môže byť cena posledného vyťaženého BTC? Z tohto odhadu vám spadne sánka!

Na grafe vyššie môžete vidieť, akým parabolickým rastom disponujú všetky nové prelomové technológie.

Stock to flow (S2F) model

S2F hovorí, koľko rokov by trvalo, kým by sa vytvorila súčasná celková dodávka daného aktíva. S2F zlata je 62. S2F Bitcoinu je v súčasnosti 25, ale zmení sa sa na 50. Na grafe nižšie môžete vidieť parabolický rast ceny BTC a taktiež pravidelné znižovanie inflácie.

Mohlo by vás zaujímať: Halving BTC významne ovplyvní jeho infláciu – Centrálne banky sa ocitnú na druhej koľaji

bitcoin, Aká môže byť cena posledného vyťaženého BTC? Z tohto odhadu vám spadne sánka!

Plan B model predpovedá biliónovú kapitalizáciu BTC po halvingu a cenu 55 000 dolárov za jeden BTC.

bitcoin btc

Podľa tohto modelu, by mala byť cena 1 Bitcoinu v roku 2025 cez 1,2 milióna dolárov. Všetko to znie priam rozprávkovo, nesmieme však zabúdať na to, ako po parabolickom raste v roku 2017 všetci predpovedali pokračovanie paraboly a 1000%-né výnosy. Namiesto toho nastal však opak a koniec rozprávkovému bohatstvu.

Moon? Nie – až do susednej galaxie!

Credit Suisse odhaduje, že globálne bohatstvo je 360 biliónov dolárov v USD. Ak vydelíme toto číslo 21 miliónmi BTC, dostaneme cenu 17 144 857 dolárov za BTC.

Mohlo by vás zaujímať: TOP 3 techniky, ktoré používajú úspešní traderi – Poznáte ich aj vy?

Chainalysis však odhaduje, že až 4 milióny BTC sú stratené, takže je na mieste robiť výpočet pre 17 miliónov BTC. Použitím výpočtu so 17 miliónmi BTC namiesto 21 sa dostaneme na 21 176 460 USD.

Za predpokladu, že k hyperbitcoinizácii dôjde do roku 2140, 100 dolárov dolárov v BTC za súčasnú súčasnú cenu 8880 dolárov predstavuje 0,01126 BTC. Toto isté množstvo BTC by mohlo mať hodnotu 238 373 dolárov v roku 2140, kedy sa vyťaží posledný Bitcoin.

Čo čítať ďalej?

Samsung je opäť o čosi viac „crypto-friendly“ – Do svojich smartfónov pridáva dôležitý prvok!

Zdroj:
bitcoinist.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre