Správy – V Číne je najviac používateľov digitálnych mien na svete – Futbalový klub Barcelona plánuje vydať vlastný token

BitmarketsCrypto All Stars mobil

Je tu večer, čo znamená čas na večerné správy. A čo sa v nich dozvieme? V Číne je najviac používateľov digitálnych mien na svete, futbalový klub Barcelona plánuje vydať vlastný token a poskytovateľ pôžičiek a likvidity B2C2 oznámil spoluprácu s krypto firmou SFOX.

Futbalový klub Barcelona uzavrel spoluprácu s Chiliz – Plánujú vydať vlastný token

Španielsky futbalový veľkoklub FC Barcelona sa spojil s fintechovou platformou Chiliz, aby vytvorili spoločný projekt pre fanúšikov tohto klubu. Chiliz v rámci partnerstva s FC Barcelona vytvoril Barca Fan Token na použitie v svojej sociálnej mobilnej aplikácii nazvanej Socios. Token funguje na Chiliz blockchaine, ktorý však vychádza z Etherea.

S technologickým pokrokom prichádza potreba nových metóda, ako zapojiť fanúšikov do diania. Najmä pokiaľ ide o FC Barcelonu, ktorá je štvrtým najcennejším športovým tímom na svete. Po obdržaní tokenu ako odmeny za účasť v programe Socios môžu fanúšikovia tokeny minúť na produkty a podujatia spojené s týmto futbalovým klubom.

Poskytovateľ pôžičiek a likvidity B2C2 oznámil spoluprácu s krypto firmou SFOX

Britský poskytovateľ pôžičiek a likvidity B2C2 začal spolupracovať s firmou SFOX, poprednou americkou krypto spoločnosťou slúžiacou inštitucionálnym investorom. Toto partnerstvo je zamerané na to, aby klienti SFOX mali prístup k veľkej likvidite na platforme B2C2 a k cenovo výhodným OTC trhom.

B2C2 je prvá obchodná OTC platforma, ktorá bude pridaná k platforme SFOX. Vedenie oboch platforiem sa domnieva, že kryptomenové OTC trhy získali v posledných troch rokoch veľký trhový podiel z tradičných búrz a tak je to budúcnosť.

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO – 5 jednoduchých krokov, ako sa stať milionárom

V Číne je najviac používateľov digitálnych mien na svete – Platia nimi viac než cez Apple Pay 

Čína vedie, pokiaľ ide o digitálne platby priemerných spotrebiteľov v krajine. Kým v Spojených štátoch sú platby ako Apple Pay prijímané častejšie ako digitálne technológie, tak v blízkom Japonsku sú takéto metódy stále pomerne vzácne a radšej dávajú prednosť iným alternatívam.

Napriek tvrdému postoju čínskej vlády ku kryptomenám krajina prejavila záujem aj o technológiu blockchainu a rozvoj digitálnych mien centrálnej banky. Začína byť jasné, že má svoje vlastné plány prostredníctvom dodatočnej regulácie a chce byť skrátka jednotkou na trhu v Číne, pretože si nemôžu dovoliť, aby niekto narušil ich ekonomiku.

Čo čítať ďalej?

https://kryptomagazin.sk/refork-ico-s-realnym-produktom-konci-predpredaj-posledna-moznost-nakupit-pred-vstupom-na-burzu-2/

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan C.

txbFreedum fighter mobil