Prešli prvé dva mesiace tohto roka a je načase zhodnotiť, ako sa v ňom darí kryptomenám. Za prvých 60 dní sa toho stalo veľa, no zdá sa, že to najzaujímavejšie nás ešte len čaká. Žiadna veľká inštitúcia zatiaľ oficiálne nezačala investovať do kryptomien a Fidelity, Bakkt, NASDAQ a CBOE zatiaľ čakajú na tú správnu chvíľu. Mali sme tu zopár hackov, najviac pozdvihnutia u nás spôsobila Cryptopia. Kryptomagazín dostal nový dizajn a ceny väčšiny kryptomien rastú.
Inštitúcie čakajú
Väčšina ľudí vníma možný vstup svetových finančných inštitúcií na trh s kryptomenami ako spásu pre celé odvetvie. Ak sa veľké organizácie pustia do Bitcoinu a nebodaj ho ešte aj začnú používať, bude to jasný signál, že kryptomeny sú budúcnosť. Prvé kroky k tomuto cieľu by sme mohli podniknúť už v roku 2019.
V prvom rade potrebujeme regulované finančné nástroje, pomocou ktorých by bolo možné kryptomeny obchodovať a kvalitné a regulované Custody služby (veľkí hráči nechcú riskovať stratu svojich coinov). V tomto smere tu máme niekoľko kandidátov. Stokrát omieľaného Bitcoin ETF sa však nedočkáme skôr, než o 6-9 mesiacov, spustenie burzy Bakkt bolo odložené na neurčito, a kto vie, čo vlastne robí NASDAQ.
Ostáva nám teda Fidelity – spoločnosť, ktorá spravuje viac než 8 biliónov dolárov a spolupracuje s viac než 13 000 inštitúciami po celom svete. Spoločnosť Fidelity na začiatku roka oznámila, že v prvom kvartáli vytvorí Bitcoin Custody riešenie. Fidelity sa tiež zúčastnila Bitcoin Lightning Torch – ide o niečo ako olympijský beh s fakľou, iba s Bitcoinami… na Lightning Network. Viac info o celom projekte nájdete kliknutím na tento odkaz.
Kvôli hackom a chybám stratili ľudia milióny!
V úvode sme spomínali Cryptopiu. Z tejto burzy zmizlo približne 16 miliónov dolárov v kryptomenách. Zaznamenali sme aj zopár menších hackov, pokusov o phishing, ale aj jeden kardinálny fuckup od kanadskej burzy QuadricaX.
Tomuto fuckupu sme sa príliš nevenovali, pretože jeho dopad na našich čitateľov bol minimálny. Spomenuli sme ho však na Trading11 a v tomto článku sme názorne vysvetlili, v čom sa stala chyba.
Pre tých z vás, ktorí ešte nevedia, CEO burzy QuadricaX zomrel a spolu s ním aj prístup ku všetkým Bitcoinom, ktoré si zákazníci vložili na burzu. Je to smutné, ale prístup k nim mal iba jeden človek, ktorý navyše nezanechal žiadne inštrukcie, ako sa k nim dostať. Burza Kraken už vypísala odmenu 100 000 $ pre každého, kto pomôže nájsť stratené Bitcoiny. Bohužiaľ, zdá sa, že veľa Kanaďanov zostane bez peňazí.
(článok pokračuje pod odkazom)
[BLESKOVKA] Táto burza stratila $190 miliónov v BTC, ale nie kvôli hackerom + SoD crash course
Cena kryptomien v roku 2019 rastie!
Čo sa týka hodnoty jednotlivých coinov, väčšina z nás ešte stále spomína na fenomenálny rok 2017 a sníva o tom, že jedného dňa ešte zažijeme niečo podobné. My hovoríme, chce to trpezlivosť! Krypto-bubliny nevznikajú každý mesiac!
Môže vás zaujímať: [VYHODNOTENIE] Vybrali ste altcoin s 1000% potenciálom!
Bitcoin sa odrazil od dna?
Momentálne ešte ani nie je jasné, či sme už narazili na dno. Bitcoin sa na najnižších hodnotách nachádzal v polovici decembra 2018, kedy sa obchodoval za 3200 $. Odvtedy sme sa posunuli o niečo vyššie, avšak trh už niekoľkokrát zlyhal na hladine 4200 $. Prekonanie tejto rezistencie je pre ďalší pohyb smerom hore kľúčové. Bohužiaľ, nič podobné sa zatiaľ nekoná.
Technická analýza hovorí jasne. Dno sme ešte nedosiahli. Zároveň však nepredpokladáme, že budeme klesať celý rok. Najneskôr v lete 2019 by sme už mali byť z najhoršieho von.
Najlepšie to však majú traderi. Volatilita trhu je celkom dobrá, kryptomeny sa správajú predvídateľne a nezaznamenali sme žiadne väčšie manipulácie. Ak chcete zarobiť na swingových pohyboch coinov, na stránke Trading11.com nájdete kvalitné technické analýzy od profesionálnych obchodníkov.
Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.