O plánovanom odhalení utajovaného projektu IOTA Qubic sme písali už včera. Dnes teda došlo k dlho očakávanému odhaleniu tajného projektu – a zdá sa, že trhy reagujú prekvapivo presne opačne, ako sa čakalo – poklesom.
Disclaimer: Článok bol napísaný laikom (t.j. nie programátorom) na základe verejne dostupných informácií.
Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad do sveta kryptomien na trading11.com.
Čo teda je Qubic?
Podľa vyjadrenia na Twitteri a tiež podľa informácií z čerstvo spustenej webovej stránky je Qubic platforma, vďaka ktorej bude možné využívať neaktívnu výpočtovú kapacitu naprieč sieťou v rámci tzv. IOTA „svetového superpočítača”.
#Qubic will allow people to leverage world-wide unused computing capacity for a myriad of computational needs, all while helping to secure the IOTA #Tangle: an #IOTA-based world supercomputer. Read more: https://t.co/9jwFej2Ta0
— IOTA News (@iotatokennews) June 3, 2018
A čo Qubic nie je?
Podľa vyjadrenia na webových stránkach projektu, Qubic nie je nový token alebo coin a nebude žiadne Qubic ICO alebo airdrop.
A to je všetko?
To je dlhodobý zámer, podľa webových stránok projektu. Stránky uvádzajú ešte ďalšie vysvetlenie: Qubic je protokol, ktorý špecifikuje riešenie IOTA pre výpočty založené na kvóre, vrátane konštruktov ako sú tzv. oracle stroje, outsourcované výpočty a smart kontrakty.
Alebo ešte: Qubic je spôsob, ako bezpečne komunikovať s vonkajším svetom v zabezpečenom prostredí a tiež je to silná, distribuovaná výpočtová fog-platforma pre tvorbu komplexných aplikácií pre IoT.
Inovácia je v novom type smart kontraktov, ktoré budú vyberať mikro platby v reálnom čase a v systéme odmien, ktorý má motivovať účastníkov k poctivej účasti v Tangle.
#IOTA #Qubic uses oracles (and consequently, oracle machines) in this way to provide the input data relevant for quorum-based computational tasks. Some examples of such input data are: Temperature data from real-world sensors, Current or historical stock value data & more. #Q pic.twitter.com/F7rW6aAzqP
— IOTA News (@iotatokennews) June 3, 2018
A čo na to trhy?
Vyzerá to, že trhy očakávali niečo iné, možno ICO alebo airdrop. Cena kryptomeny MIOTA sa totiž nečakane po niekoľkých dňoch prudkého rastu prepadla do červených čísiel a to naviac v dobe, kedy väčšina ostatných kryptomien vykazuje rast (v dobe písania článku, 3. 6. 18.50).
Záver
Na prepade cien sa možno podieľal čiastočne fakt, že stránka bola chvíľu pod náporom záujemcov o informácie nefunkčná. Uvidíme, či sa vývojárskemu tímu podarí lepšie vysvetliť, prečo by mal byť koncept Qubic tak prevratný a či cena v nasledujúcich dňoch opäť porastie.
Čo si myslíte vy, pôjde cena MIOTA opäť hore, alebo ste z odhalenia skôr sklamaní?
Naše posledné video:
Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.
Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.