5 youtuberov, ktorých sleduje každý správny fanúšik kryptomien – 2. diel

BITmarkets BITmarkets

V minulom diele sme si predstavili prvých päť úspešných youtuberov, ktorí sa venujú kryptomenám. Konkurencia je vysoká, a tak si poďme ukázať päticu ďalších autorov, ktorých videá rozhodne stoja za pozornosť.

Prvý diel nájdete TU.

Ivan on TechIvan on tech

Ivan Liljeqvist je švédsky technológ a propagátor blockchainu. Svoje aktivity v oblasti vzdelávania verejnosti rozšíril počas niekoľkých rokov do celého sveta. Rýchlo sa stal uznávanou osobnosťou na poli edukácie vysokých manažérov, ktorým predstavuje technológie spojené s kryptomenami. V jeho videách nenájdete technické analýzy ani zaručené, špekulatívne tipy na atraktívne altcoiny. Venuje sa predovšetkým funkcionalitám, implementácii a propagácii blockchainových technológií a s citom pre zrozumiteľnosť ich prekladá do reči technicky menej nadaných smrteľníkov.
Napriek tomu, že jeho kanál má aktuálne (s ohľadom na kvalitu informácií) iba 188 000 odberateľov, sú dôkazom Ivanovej obľúbenosti natočené rozhovory so známymi osobnosťami ako napr. John McAfee alebo Andreas Antonopoulos, a ako taký rozhodne stojí za pozornosť.

Odkaz na YouTube kanál nájdete TU.

David HayDavid Hay

Zatiaľ čo Brock Piers a ďalší nadšení budovatelia utopistického raja na území Portorika bojujú s nepochopením miestnych obyvateľov, David Hay napĺňa svoje vízie o lepšom svete striedavo v Kolumbii a Venezuele. Idealista, ktorý sa nebojí zašpiniť si svoje pestované akademické dlane v teréne, je o to obdivuhodnejší, že v dobe, kedy sa šíria zvesti o jeho stíhaní vládou Spojených štátov pre pomoc Venezuele obchádzať americké sankcie, sa frekvencia jeho verejných prehlásení a videí na Youtube zvyšuje. Na druhú stranu, netvoria väčšinovú časť jeho obsahu. Medzi videami nájdete predovšetkým denné spravodajstvo, rozbory a definície nových altcoinov, politické správy, rozhovory a inšpiratívne prednášky. Nechýbajú ani osobné preferencie mincí a tipy na špekulatívny rast coinov na rok 2018. David Hay má k dnešnému dňu necelých 130 000 odberateľov.

Odkaz na YouTube kanál nájdete TU.

Tip redakcie: V Portoriku vzniká ďalší karibský raj – kryptoUtópia

DataDashDataDash

Nicholas Marten prevádzkujúci kanál DataDash je pre tých z vás, ktorí hľadajú precízne technické analýzy, metodiku obchodovania a detailné rozbory stratégií, tvorcom, s ktorým budete spokojní. Od druhej polovice roku 2017, kedy kanál DataDash vznikol, stihol už vybudovať stabilnú základňu obsahujúcu viac než 314 000 odberateľov. To je v porovnaní so všetkými predošlými youtubermi takmer dvojnásobok a vo svojej oblasti je považovaný za celebritu. Napriek tomu, že oproti niektorým z jeho konkurentov používa svoj kanál ako obsahu-pustý reklamný priestor iba zriedkakedy, ozývajú sa hlasy, ktoré kritizujú jeho snahu ovplyvňovať svojimi prehláseniami pohyb ceny trhu a poukazujú na nedávne premrštené odhady ceny BTC, ktorú pre koniec roku 2018 stanovil na 50 000 USD. Priznajme si však, že prianie býva často otcom myšlienky a podobnými odhadmi v polovici tohto roku internet zaplavovali aj iné, vplyvnejšie postavy sveta kryptomien.

Odkaz na YouTube kanál nájdete TU.

In it for the MoneyIn it for Money

Dánsko-americký tvorca stojaci za kanálom In It for the Money Asger Folmann je pôvodne hercom a to jediné sa mu nedá uprieť. Spojením jeho hereckého talentu a znalostí psychológie, ktorú vyštudoval, vzniká mámivé predstavenie, v ktorom nič nie je skutočné, možno až na prehlasovaný zámer uvedený v smelom názve.
Asger je medzi komunitou oznamujúcou si dojmy zo svetových youtuberov obľúbenou figúrou a ak vás vôbec nezaujímajú novinky, poctivé technické analýzy ani fundamenty kryptomenových technológii, a namiesto toho stojíte o podrobnú sondu do hlbín moderného PR a marketingu, sledujte Asgera Folmanna. Pamätníci Horsta Fuchsa majú konečné nádej, že vo svojich srdciach vyplnia dlho prázdne miesto.

Odkaz na YouTube kanál nájdete TU.

Crypto LarkCrypto Lark

Keby ste skrížili postavu Johnyho Deppa z filmu Strach a hnus v Las Vegas s ľubovoľným účastníkom nerdovskej párty zo slávneho internetového mému, výsledný tvor by dosť presne vystihol podstatu zjavu, ktorým je Crypto Lark. Larka nemôžete nemilovať. Je vtipný, inteligentný a vyvoláva v ľuďoch radosť a smiech ako roztomilé hravé šteňa.
Obsahom jeho videí sú predovšetkým trefne kritické komentáre k denným udalostiam a trendom, ktoré ovplyvňujú komunitu okolo kryptomien. Ako jeden z early-adopters, teda ľudí, ktorí nakúpili a využívali Bitcoin už v jeho počiatkoch, nemá Lark príliš dôvod svojim vplyvom tlačiť na mienku ostatných členov komunity, čo je veľmi osviežujúce. Ak teda viete dobre po anglicky a máte radi divných týpkov v plážových košeliach a žabkách, kanál Crypto Lark si zaslúži váš odber.

Odkaz na YouTube kanál nájdete TU.

Záver

Predstavenie ďalšej pätice zaujímavých osobností máme teda za sebou. Zostáva už len vybrať si tú, ktorá pre nás bude najväčším prínosom a nezabudnúť jej znalosti, skúsenosti a vtip, ktoré s nami zdieľajú, oceniť lajkom a prípadným odberom.

NAŠE AKTUÁLNE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Marek.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.