5 rád, ktorým sa vyvarovať pri krachu na trhu s kryptomenami
5 rád, ktorým sa vyvarovať pri krachu na trhu s kryptomenami. Zdroj: Shutterstock.com/Wit Olszewski

V tomto článku sa pozrieme na 5 chýb, ktorým sa vyvarovať pri krachu na trhu s kryptomenami. V rámci budúcnosti je dobré im venovať pozornosť.

Pozor na podvody

O téme podvodov a rôznych scamov sa v kryptomenovom svete toho popísalo naozaj veľa. Stále sa však nájdu ľudia, najmä nováčikovia, ktorí do takýchto projektov investujú. Ako príklad uvediem projekt, ktorý získal popularitu najmä vďaka seriálu Squid Games. Čo však nasledovalo po obrovskom cenovom raste, predpokladal asi málokto. Prišiel pád až na samotné dno.

graf projektu Squid game
graf projektu Squid game. Zdroj: CoinMarketCap

Podobný, aj keď zložitejší pád, mal na svedomí aj ekosystém Terra. Krach tohto projektu dokázal ovplyvniť celý kryptomenový sektor.

Známe osobnosti

Každý kryptomenový projekt má svojho zakladateľa a ten je častokrát presvedčený o úspechu svojho projektu. Väčšinou majú títo ľudia rovnaké znaky – charizmu a extrémne presvedčenie. Aj v tomto prípade však treba byť obozretný. Ako príklad uvediem človeka, ktorý stál pri zrode a páde ekosystému Terra – Do Kwon.

Zakladateľ projektu Terra Do Kwon
Zakladateľ projektu Terra Do Kwon. Zdroj: YT

Kwon v minulosti viackrát provokoval komunitu tým, že jeho projekt nie je možné zhodiť. Ako to dopadlo, už všetci vieme.

Prečítaj si tiež: Vlk z Wall Street priznal, že sa mýlil: „Moja prognóza, že Bitcoin padne na nulu, bola nesprávna“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Pozor na to, komu dáte follow

Kryptomenová komunita sa neustále rozširuje a na to, aby ste boli neustále v centre diania, musíte poznať veľa ľudí. Nie vždy to však môže skončiť pozitívne. V časoch, keď všetky kryptomeny rástli, sa zvýšil aj počet tzv. odborníkov, ktorí svojim nič netušiacim klientom posúvali nepresné a častokrát klamlivé informácie. Existuje nespočetne veľa skupín, ktoré radia ľuďom, do čoho a kedy investovať. Väčšinou však zmiznú, skôr ako sú ich praktiky odhalené.

Blockchain nezaručí všetko

Technológia blockchainu, ako každá iná technológia, nie je dokonalá. Aj blockchain má svoje komplikácie, ktoré vyžadujú riešenie. Väčšina začínajúcich projektov, ktoré už od svojho spustenia lákajú investorov, aby si kúpili práve ich token, zaváňa problémom. Tento koncept je navrhnutý tak, aby na ňom zbohatli jeho zakladatelia. Klienti sú v podstate ich likviditou.

Likviditu vytvárajú ľudia

Ak sa venujete obchodovaniu s kryptomenami, tak určite viete, že ide o volatilný a riskantný trh v hodnote niekoľko biliónov dolárov. Tento trh má svoju likviditu, ktorú vytvárajú ľudia. Bez tohto by trh jednoducho nemohol ďalej rásť. Aj v tomto prípade si tak treba dať pozor a poriadne si zvážiť, kedy a za akých podmienok vstúpite do obchodu.

Čítaj ďalej: Viac ako 50 % všetkých obchodov na kryptomenových burzách je falošných

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance