bitcoin ekonomika fundamenty

Bitcoin sa v nedeľu nakoniec udržal nad hladinou 7000 $ a vytvoril tak piatu zelenú weekly sviecu v rade s close cenou ~7120 $. Komodity medzičasom zaznamenali pokles a ropa padla pod 15 $ za barel. Trh s kryptomenami čaká náročný týždeň. Pravdepodobnosť korekcie sa neustále zvyšuje. 

Ako je na tom Bitcoin z hľadiska technickej analýzy? Na to sme sa podrobne pozreli v našej víkendovej analýze na BitLinku. Prihláste sa na odber našich videí a nenechajte si ujsť naše spravodajstvo (nie len) zo sveta kryptomien.

Silné cenové rezistencie nad nami

Bitcoin cez víkend narazil na veľmi silné rezistencie a ich prekonanie si bude vyžadovať velmi silný tlak zo strany býkov. Nad nami sa nachádza 200-dňový Moving Average a tiež ročná rezistencia. Tieto dve bariéry nás obmedzujú v ďalšom raste.

Bitcoin ich v posledných dňoch otestoval, no nedopadlo to dobre a veľa analytikov teraz očakáva pokles na 6800 – 6600 $. Ale aby sme neboli úplne negatívni, Bitcoin v posledných dňoch prekonal 50-day MA, čo je rozhodne bullish pre celé krypto odvetvie. Ale bude to stačiť?

Ropa sa pripravuje na nové low

Bitcoin je v posledných týždňoch silno naviazaný na zvyšok ekonomiky a pohybuje sa hore a dole spolu s akciovými indexami, či inými komoditami. Preto sme aj na tomto webe (ako jediní v Česku a na Slovensku) začali poriadne sledovať a informovať o aktuálnej situácii vo svete. Koronavirus spravil škrt cez rozpočet všetkým, nie len fanúšikom digitálnych coinov.

Ropa je jednou z komodít, ktorú táto kríza zasiahla najviac. WTI pre ropu sa pripravuje na dosiahnutie nového low. Aktuálne sa pohybuje okolo ceny 15 $, no analytici očakávajú, že čoskoro sa pozrie ešte nižšie.

V hre je pokles do jednociferných čísel. Aktuálne low je na cene 10,87 $, kde ropa uzavrela v roku 1987. Počas pandémie koronavirusu ľudia menej cestujú, zrušili sa komerčné lety a všetci sedia doma.

“Nikto nechce ropu”

– Zhrnul dnes spravodajský web Bloomberg

Akcie rastú, ale nezamestnanosť tiež!

Akciové trhy aj dnes rastú, čo absolútne nekoreluje s rekordným nárastom nezamestnanosti vo svete. V USA je už situácia tak zlá, že kongres zvažuje prijatie zákona, podľa ktorého by každý dostával 2000 $ mesačne. Viac sa o pripravovanom zákone dozviete v tomto článku: Amerika možno začne rozdávať peniaze! 2000 $ mesačne takmer pre každého

Je evidentné, že aktuálny boom sa akciovom trhu je vyvolaný umelo. Bohatí už zase nafukujú bublinu, ktorá im praskla po vypuknutí pandémie. FED si na to prichystal čerstvých 6200 miliárd dolárov, ktoré pumpuje do bánk a veľkých amerických firiem. Tie však stále viac prepúšťajú.

Halving sa blíži

Halving je už skutočne veľmi, veľmi blízko. Tešiť sa na neho môžeme 12. mája. Počet vyhľadávaní cez Google narastá a hype sa zvyšuje. To môže mať krátkodobý pozitívny vplyv na cenu BTC, i keď s podobnými predikciami treba narábať opatrne. Skutočný pozitívny impakt halvingu začne byť zjavný až o niekoľko mesiacov. Zhrnuli sme to v našom článku – Ako obchodovať Bitcoin Halving?

Inflácia sa zníži na polovicu, no záujem o BTC sa neustále zvyšuje. To z dlhodobého hľadiska vyvolá rast ceny. Podľa analýzy stock-to-flow By sme tak mohli do konca roka dosiahnuť 30-90 tisíc dolárov!

TOP nemecká banka – Bitcoin bude po halvingu stáť 90 000 $

kryptomeny 360 cenyZdravá zmena obtiažnosti ťažby

Bitcoin pred dvoma týždňami zaznamenal najväčší prepad obtiažnosti za posledných 8 rokov. Pokles o 16% sme tu naozaj ešte nevideli. Môže za to spomínaný halving a dump na 3700 $ z 12. marca. Situácia sa však upokojila a mineri sa vrátili, aby rýchlo vyťažili posledné bloky s obmenou 12,5 BTC.

Hashrate siete vytvoril nižšie high a obtiažnosť sa dvihla o 8,5%. Pre minerov je to ešte stále v pohode a zatiaľ čo sme zaznamenali menší pokles výkonu, nič hrozné sa zatiaľ nedeje. To pravé hromadné vypínanie strojov príde až po halvingu.

Niektorí analytici rast obtiažnosti považujú za ďalší bullish signál.

Záver

Bitcoin čaká kľúčový týždeň. V najbližších siedmich dňoch sa s veľkou pravdepodobnosťou konečne dočkáme väčšieho pohybu. Bude to smerom hore alebo dole? To zatiaľ nikto nevie, no korekcia na 6,2 – 5,8 tisíc dolárov je veľmi pravdepodobná. To Bitcoin pripraví na pekné “predhalvingové” rallye.

Pozitívnejší analytici zas čakajú finálny prielom rezistencií a rast na 8-9 tisíc dolárov. Aj tento scenár je celkom pravdepodobný, no vzhľadom na súčasnú situáciu možno trochu predčasný.

Hlavne nech už sa niečo deje! V posledných týždňoch je to na trhu s kryptomenami dosť nuda.

Myslíte si,, že XRP čoskoro predvedie ďalšiu pumpu a prekoná hladinu 1$?

View Results

Loading ... Loading ...

Dnes o 18:00 sa na BitLinku bližšie pozrieme na stav ekonomiky. Nenechajte si ujsť nás stream!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance