350% rast za 2 týždne bez korekcie? Táto kryptomena si ide svoje a nereaguje ani na pohyb BTC

0

Na začiatku je nutné spomenúť, že v aktuálnom trhu nie sú takéto vysoké rasty behom krátkej doby výnimočné. Väčšinou takéto čísla dosahujú DeFi projekty, no tie zažili citeľnú korekciu 2 dni dozadu, keď sa rast BTC zastavil pod úrovňou 40 000 USD. Je tu však jedna kryptomena, ktorá úplne ignoruje pohyb BTC a ide si svoje. Jej meno? Elrond – EGLD.

Obrovský rast

Elrond (EGLD) behom posledných 2 týždňov stúpol o 350%, z 36 USD, na takmer 120 USD v čase písania článku. Za posledné 4 dni sa tento rast ešte zrýchlil, kedy cena vyletela z 66 USD už na spomínaných 120 USD v čase písania článku.

Čo stojí za týmto rastom?

Nie je 100% jasné, čo odštartovalo tento mohutný nárast. Elrond však pred pár dňami spustil svoju novú mobilnú krypto peňaženku Maiar, ktorá je v mnohých ohľadoch prelomová. Odporúčame vám si pozrieť recenziu, ktorú sme o tejto peňaženke písali. Je ozaj skvelá.

Mohlo by vás zaujímať: Maiar Wallet – Unikátna krypto peňaženka, ktorá vám umožní prevody cez telefónne číslo! (+BONUS 10 USD v prípade nákupu EGLD cez peňaženku)

Za pár dní má táto peňaženka podľa vývojárov už cez 100 000 registrácií, pričom toto číslo rastie.

Okrem toho rastie aj záujem o samotný Elrond (EGLD) a jeho sieť zaznamenáva obrovský nárast v počte transakcií. Podľa jedného z vývojárov trvalo 6 mesiacov aby táto sieť prekonala hranicu 1 milión transakcií. Druhý milión prekonala len za 4 dni! To je obrovský nárast.

Pozor na parabolický rast

Ako už býva zvykom pri takomto prudkom raste, na 1D grafe sa sformovala parabola, ktorá je už vo vertikálnom štádiu. V aktuálnej fáze sú pohyby nahor najrýchlejšie, no významne rastie riziko prudkého prepadu a následnej korekcie. Naskakovať do takejto paraboly sa neodporúča.

Na grafe nižšie môžete vidieť 1D sviečky a celý priebeh tohto rastu. Na aktuálnej sviečke je RSI 92, čo už príliš zaváňa korekciou.

Na dlhodobý “HODL” ideál

To, že má táto kryptomena obrovský potenciál sme vám už napísali pár dni dozadu v tomto článku (nájdete tam ešte jednu kryptomenu s vysokým potenciálom). Pri reálnom zvážení všetkých premenných ako je napríklad aktuálny market cap a podobne. Je reálne, aby táto kryptomena možno ešte tento rok dosiahla hodnotu 1000 USD za 1 token, čo je od tohto momentu takmer 10 násobok. Všetko však záleží od množstva okolností, ktoré nemožno predvídať.

 

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.