3 fundamentálne dôvody, prečo Bitcoin padá

0

Bitcoin za posledný týždeň padol o 25 % a dnes ráno dokonca prvýkrát po pol roku otestoval support na hladine 6 500 $. Nepriaznivý vývoj udalostí naznačuje, že medvedí trh bude ešte nejakú dobu trvať. Na uptrend si musíme počkať. Možno príde až v novom roku.

Tak ako tak, prepad z posledného týždňa je prekvapivo brutálny. Tu sú tri fundamenty, ktoré mu napomohli.

TIP redakcie: Bitcoin za 100 000 USD už čoskoro, hovorí tvorca kryptomien ETH a ADA!

1. Veľkí hráči shortujú

Trh s Bitcoinom je relatívne malý. Kapitalizácia tejto kryptomeny dosahuje iba 130 miliárd dolárov, čo je čiastka, ktorú presahuje aj cena veľkých technologických gigantov ako Microsoft či Apple. Veľkí hráči sú tak schopní vytvoriť naň tlak. A práve ten bol v posledných týždňoch veľmi negatívny.

[caption id="attachment_42209" align="aligncenter" width="858"]CME short pozície ATH CME short pozície ATH[/caption]

Podľa štúdie spoločnosti The Block sa na CME nahromadilo až 50 miliónov shortov. To je absolútne najvyššia hodnota od vzniku tohto finančného nástroja. Ak si veľkí chlapci rozmyslia, že chcú Bitcoin v červenom, tak ho tam aj dostanú.

Môže vás zaujímať: Smartfón o vás vie viac než vy samotní – Odhalí aj vašu osobnosť

2. Mineri kapitulujú

Cena Bitocinu v posledných mesiacoch vytvára stále väčší tlak aj na minerov. Svedčí o tom aj zastavenie rastu výkonu siete. Hashrate Bitcoinu sa od septembra prakticky nezmenil, a ani rekordný pokles obtiažnosti spred týždňa nepomohol.

Ťažiari pomaly vypínajú stroje a spravidla tiež predávajú vyťažené mince. Do obehu sa tak dostalo väčšie množstvo nových coinov, ktoré vytvorili vyšší tlak na cenu. Ak sa nič nezmení, tento trend bude pokračovať. Ak býci nezakročia, tento fundament opraví až halving, ktorý zníži emitáciu Bitcoinov do obehu na polovicu.

Zahlasujte v našej ankete:

[poll id=“19″]

3. Retailoví investori predávajú kvôli daniam

Pomaly, ale isto prichádza čas podať daňové priznanie a vlády si už začali všímať aj kryptomeny. Sme jeden mesiac od uzatvorenia roka 2019. Pre mnohých krypto-investorov je výhodné ukončiť ho už teraz a využiť nízke ceny ako ochranu proti daniam.

Prečo HODLovať, keď môžete predať a neplatiť dane?

Tieto tri dôvody nám naznačujú, že výpredaje tak skoro neskončia. Takže sa poriadne držte, bude to poriadna jazda plná emócií.

Čo ďalej?

Pozrite si dnešný LIVE Trading 2.0, kde sme analyzovali cenu Bitcoinu zo všetkých strán.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre