3 Dôvody, prečo dnes Bitcoin prekonal 19 000 $

0

Bitcoin dnes definitívne prekonal 19 000 $. V čase písania tohto článku dokonca dosiahol hladinu 19 350 $ (zaleží na burze), kde vytvoril nové tohtoročné maximum. Takto vysoko bol počas celej svojej histórie iba raz necelých 24 hodín v decembri 2017. Pohybuje sa teda na absolútne nepreskúmaných hladinách a čaká ho úplne posledná rezistencia, ktorú predstavuje historické maximum (ATH – All Time High).

Bitcoin v posledných týždňoch prechádza aj tými najsilnejšími rezistenciami ako nôž maslom a bude zaujímavé sledovať, ako trh zareaguje na súčasné ATH. Aj okrúhla hladina 19 000 $ však preň bola výzvou a ešte pred dvoma dňami vôbec nebolo jasné, či ju nakoniec prekoná.

Naposledy testoval 19k v sobotu. Trh vtedy túto hladinu odmietol a nasledoval tvrdý pád až na 17 600 $. Tu sú tri dôvody, prečo bol nakoniec úspešný.

Dostane sa Bitcoin až na 100 000 dolárov? Pozrite sa na tento výpočet

Akumulácia mincí zo strany veľrýb a nízka likvidita na burzách

Ešte pred mesiacom sme takmer každý deň informovali o obrovských transakciách na BTC blockchaine. Takmer na dennom poriadku boli pohyby mincí v rádoch niekoľkých miliárd dolárov a desaťtisíce coinov z búrz odtiekli na neznáme peňaženky.

Veľkí hráči freneticky nakupovali BTC offline (OTC) a sťahovali mince z búrz, aby zvýšili volatilitu kryptomien. Napríklad z Binance behom jedného dňa odtiekla viac než miliarda v BTC a zároveň pritiekli stablecoiny v hodnote stoviek miliónov dolárov. Bolo evidentné, že sa niečo chystá.

Potom nasledoval bullrun, ktorý pokračuje dodnes. Bitcoin aj po ôsmich týždňoch neustále rastie a s rezistenciami nemá absolútne žiadny problém, pretože na veľkých burzách je málo coinov a veľa dolárov. Ergo. dopyt je vysoký, ponuka nízka a kryptomeny letia hore.

Pozor na eufóriu a chamtivosť, ľahko vás môže pripraviť o úspory

Eufória na trhu s kryptomenami nám robí starosti. Ľudia, ktorí nevedia nič o obchodovaní sa vrhajú na burzy a začínajú nakupovať. Je len otázkou času, než sa popália a prídu o svoje zisky.

O 20:00 s vami budeme na streame diskutovať o kryptomenách a nebezpečenstvách, ktoré číhajú na burze. Tak sa nezabudnite pripojiť!

Prihláste sa na odber kanálu BitLink a nenechajte si ujsť ďalšie naše streamy.

Bitcoiny na burzách sú vypredané

Veľkí hráči v tomto roku z trhu skúpili ohromné množstvo Bitcoinov. Prakticky každý týždeň sme o tom na Kryptomagazine informovali a uvádzali sme to ako hlavný dôvod, prečo dosiahne nové historické maximum. Ako jeden príklad za všetky poslúži fond spoločnosti Grayscale, ktorá sprostredkováva nákupy kryptomien inštitucionálnym investorom. Grayscale už spravuje viac než pol milióna mincí a je najväčším známym držiteľom Bitcoinov na svete.

Bitcoinov je menej a kúpna sila v tomto roku exponenciálne rastie. Zatiaľ čo v januári boli v obehu stablecoiny v celkovej hodnote cca 5 miliárd dolárov, dnes už ich kapitalizácia presahuje 25 miliárd.

Takže opäť, ponuka je slabá a dopyt po Bitcoinoch obrovský, čo spôsobuje toto cenové rallye. Svedčí o tom aj analýza obchodnej aktivity na burzách:

„Vždy, keď na burzách pristanú nové Bitcoiny, takmer okamžite sú skúpené. Chápete to? Všetky mince sú doslova vypredané!“

Viete o tom, že trhy sú zmanipulované? Takto inštitúcie a veľryby hýbu Bitcoinom

Objemy na zmenárňach dosahujú historické maximá

O obrovskom záujme o Bitcoiny na burzách svedčia aj rekordné objemy. Binance hlási najväčší záujem o túto kryptomenu vo svojej histórii a podobne sú na tom aj ďalšie zmenárne.

Podľa stránky bitcointradevolume.com sa tam za posledných 24 hodín zobchodovali mince v celkovej hodnote 2,06 miliardy dolárov. Na Coinbase Pro sa volume pohybuje okolo pol miliardy, Kraken, Bitfinex a Bitstamp sú na cca 300 miliónoch.

Veľké objemy vidíme aj na burzách, kde sa obchodujú regulované futures kontrakty, či opcie. CME je momentálne lídrom s 1,7-miliardovým objemom.

Čo sa stane, až Bitcoin dosiahne historické maximum?

Bitcoin momentálne vykresľuje ôsmu zelenú sviecu na weekly grafe v rade. Tento fenomén sme v modernej histórii tejto kryptomeny zaznamenali iba raz v roku 2017. Je možné, že už tento týždeň sa dočkáme nového ATH. Čo sa však bude diať potom? Zahlasovať môžete v našej ankete:

Čo bude Bitcoin robiť po dosiahnutí historického maxima

View Results

Loading ... Loading ...

Nech už to bude akokoľvek, naši traderi sú pripravení. Pravidelne analyzujú Bitcoin a sledujú aj trh s altcoinami. Ak máte záujem o profesionálne technické analýzy a tipy na zaujímavé kryptomeny, tak neváhajte a využite naše Black Friday zľavy:

  • STANDARD S14 dní249 Kč 69 Kč (2,3 €) ZĽAVA 75%
  • STANDARD XXL365 dní3999 Kč 1499 Kč (54 €) ZĽAVA 66%
  • STANDARD 2+13 roky11999 Kč 2999 Kč (107 €) ZĽAVA 75%

>>>Získať členstvo v zľave<<<

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre