Dostane sa Bitcoin až na 100 000 dolárov? Pozrite sa na tento výpočet

0

Ak ste v bitcoine na dlhodobo, v nasledujúcom desaťročí existuje reálna cesta k 500,000$. Bitcoin sa v súčasnosti pohybuje nad 19,000$, čím sa stabilne blíži k svojmu historickému maximu. Je uchovávateľom hodnoty a potenciálnou globálnou rezervnou menou.

Akcie, dlhopisy a nehnuteľnosti získavajú hodnotu z generovania peňažných tokov. Ocenenie týchto aktív zahŕňa projektovanie budúcich peňažných tokov. Komodity sú na druhej strane viac založené na úžitkových vlastnostiach, takže ich ceny sú zakotvené v ponuke a dopyte. Čo je ale bitcoin?

  • Bitcoin sú zdravé peniaze a prvé natívne internetové peniaze
  • Je obmedzený (21 miliónov), odolný (digitálny), prístupný (blockchain je 24/7), deliteľný (1 bitcoin sa rovná 100 miliónom satoshi), overiteľný (open source) a čo je najdôležitejšie – cenzúre odolný (šifrovaný).

Bitcoin je tak veľkým uchovávateľom hodnoty. Má obrovský potenciál prerásť v globálnu rezervnú menu v priebehu času, ako aj do univerzálnej účtovnej jednotky.

Bitcoin a výpočet budúcej ceny

Formy peňazí prechádzajú tromi fázami vývoja – prvá ako zberateľská (špekulácia o nedostatku), druhá ako investícia (uchovávateľ hodnoty), tretia ako peniaze (účtovná jednotka a výmenný prostriedok).

Medzi 2009 a 2018 bol bitcoin vo svojej prvej „zberateľskej“ fáze. Sieť prežila v 2017 aj rozdelenie komunity, ktoré viedlo k vytvoreniu BCH.

Teraz sme v začiatku fázy investícií. Prvýkrát od svojho vzniku vstúpil bitcoin do bežných médií ako digitálne zlato, aby zaistil inflačné riziko.

Podľa Federálneho rezervného systému, USA dosiahlo bohatstvo domácností do júna 2020 v sume 112 biliónov dolárov. Podľa najpravdepodobnejšieho scenára by 1% až 2% z toho bol potenciálny dopyt vo výške 1,1 bilióna dolárov až 2,2 bilióna dolárov. Na strane ponuky sa počet mincí v obehu pohybuje okolo 18,5 milióna. Predpokladajme, že maximálna ponuka 21 miliónov je k dispozícii na predaj. Dopyt vydelíme maximálnou ponukou. Dostaneme cenové rozpätie od 56,000 do 112,000$ za BTC.

Ak použijeme túto matematiku na globálne bohatstvo 400 biliónov dolárov, tak 1% až 2% alokácie by mohlo tlačiť cenu Bitcoinu na 228,000 až 456,000$. Stane sa tak do roku 2021? Pravdepodobne nie. Môže sa to stať v nadchádzajúcom desaťročí? Veľmi možné.

Čo sa však môže pokaziť? Tu sú hlavné riziká:

  • Narušenie vlastností BTC ako zdravých peňazí
  • Regulácie vlád
  • Riziko adopcie

Záver

BTC medzi rokmi 2017 a 2018 vyzeral ako bublina. Ak sa však pozrieme na celú históriu obchodovania Bitcoinu, existuje vzostupný trend spolu s rastúcim počtom adries. Aktívne adresy sa však ani zďaleka nepribližujú úrovni z januára 2018, aj keď sa cena bitcoinu blíži k historickému maximu. Sme tak na počiatku nového cyklu.

ANALÝZA – Týchto 5 altcoinov sa oplatí nakupovať – Zvezte sa na vlne HYPU!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre