3 dôvody, prečo cena Etherea v tomto bull markete môže ísť až na 10 000 USD

Novinky Ethereum čaká bullrun
Ethereum. Zdroj: Shutterstock, Filmhouse
Catslap PC banerKvakomat mobil

Ethereum už pravdepodobne tento mesiac pôjde znovu na historické maximum. Nemá k tomu ďaleko. Dokonca včera chýbalo iba 100 USD. Aký veľký potenciál má táto kryptomena a môže sa už v tomto bull markete dostať na 10 000 USD? Toto sú 3 faktory, ktoré nám potvrdzujú, že áno.

Ethereum má silný fundament

Ethereum je niečo ako svetový počítač pre kryptomeny. Práve túto sieť používa viac ako 95 % všetkých altcoinov. Takmer každá známa kryptomena vznikla na ETH sieti a až časom prešla na svoju, napríklad aj také BNB. Ethereum, samozrejme, má aj negatívne stránky ako sú vysoké náklady na fungovanie a prepálené poplatky. To sa ale postupne rieši novými aktualizáciami. Dokonca nedávno sám hlavný zakladateľ tejto kryptomeny navrhol pridať ďalší update, ktorý zníži poplatky. Ethereum okrem toho prešlo za posledný rok veľkými zmenami. Ďalšie ešte prídu počas roka 2022. Tu je zoznam nových aktualizácií:

Ethereum nasleduje aktualizácie

Ethereum nasleduje aktualizácie, zdroj: ethereum.org

O znížení poplatkov sa dočítaš v tomto článku: Vitalik Buterin prichádza s návrhom, ktorý môže znížiť transakčné poplatky v sieti ETH

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Môže ho potiahnuť Bitcoin

Cena Etherea a Bitcoinu už koreluje prakticky niekoľko rokov. Až na pár odchýlok je historický cenový vývoj od roku 2018 veľmi podobný. Ak by sa počítalo iba s jednoduchou matematikou rastu BTC, napríklad na 150 000 USD – čo väčšina analytikov aj očakáva, že niekde okolo tejto ceny by mohlo byť maximum –, tak cena Etherea, logicky, môže byť krátkodobo na hodnote okolo 10 000 USD. Je to stále ale iba orientačný údaj a rovnako nie je isté, či sa tu cena udrží aj dlhodobo. Skôr sa môžeme rozprávať iba o lokálnom cenovom výkyve, počas ktorého by sme mohli byť svedkami rastu až na túto cenovú úroveň.

Aktualizácia Ethereum 2.0

Stále viac a viac sa hovorí o úplnom prechode na novú sieť. Tá už funguje približne 1 rok a je pripravená na úplný prechod všetkých používateľov. Zatiaľ sa na novú sieť rozhodlo prejsť iba niečo nad 5 % všetkých užívateľov, čo je veľmi málo. Takýmto tempom by ani za 20 rokov nenastal úplný prechod. Pozitívne však je, že vývojári chystajú nové aktualizácie, aby sa prenieslo 100 % všetkých mincí do novej siete. Zároveň aj niektoré burzy a spoločnosti chcú sprístupniť prechod na novú sieť bez toho, aby človek musel mať 32 a viac mincí. Už teraz tento koncept funguje na peňaženke Ledger a na burze Binance.

Prečítaj si aj: Kryptomenová burza Crypto.com sa naďalej rozrastá – získala dve derivátové platformy v USA za 216 miliónov USD!

Kvakomat PC bannerFlockers mobil
Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.