moon BTC bitcoin

Kapitalizácia trhu s kryptomenami dnes prvýkrát v histórii prekročila hranicu 250 miliárd dolárov. To je úžasné číslo, hlavne keď si uvedomíme, že ešte začiatkom leta sme oslavovali sto miliárd. Ďalší cieľ? Jeden bilión!

kapitalizacie kryptomeny 250 miliard graf

Najvýnosnejšie coiny

Je zaujímavé, že dvanásť najväčších kryptomien podľa stránky coinmarketcap.com presiahlo hranicu jednej miliardy dolárov. Najväčší je, ako inak, Bitcoin. Ten od 1.9.2017 zdvojnásobil svoju hodnotu a nedávna analýza z Wall Street očakáva 10 000$ do konca roka. Bitcoin so svojou kapitalizáciou 136 miliárd dolárov pohodlne kraľuje zvyšku krypto-sveta.

Krásne výsledky dosahuje aj Ethereum. Po dlhodobej stagnácii v okolí 300$ sme sa konečne dočkali breakoutu a momentálne sa táto kryptomena pohybuje v okolí 400$. V minulosti po dosiahnutí tejto hodnoty Ethereum v priebehu dvoch týždňov spadlo o 50-70%. Tentokrát však všetko nasvedčuje tomu, že sa história nebude opakovať. Do konca roka by sme teoreticky mohli uvidieť aj 500$.

Na treťom mieste si pohodlne sedí Bcash. Táto mena je strašne volatilná. Po niekoľkých dňoch stagnácie v okolí 1200$ dnes došlo k 30% pumpe. Bcash má ambície jedného dňa nahradiť Bitcoin, vzhľadom na minimálnu podporu komunity však nemá veľkú šancu.

Štvrté miesto už niekoľko týždňov okupuje Ripple. Ten nám v prvej polovici 2017 robil veľkú radosť a šepkalo sa, že do konca roka sa môže dostať na jeden dolár. Prudký vzostup sa však zastavil a Ripple už nikdy neprekonal svoje júlové (červenec) maximum ~34c.

Najzaujímavejšie zmeny sa však udiali na 5-15 mieste. Dash momentálne zažíva dobré časy. Ešte nedávno ste si o mohli kúpiť za 280$, dnes sa pohybuje okolo 560$. 100% nárast za dva týždne? Áno prosím.

Litecoin padol na šieste miesto s kapitalizáciou dosahujúcou 4 miliardy dolárov. Na stránke hacked.com nedávno vyšla analýza, podľa ktorej by mal čoskoro dosiahnuť 80, možno až 90 dolárov. Karel Fillner pred dvoma týždňami dokonca predikoval 100$ do konca mesiaca.

Siedme miesto okupuje IOTA. Táto kryptomena sa ešte nedávno obchodovala za 35c, dnes už dosahuje jeden dolár. Darí sa aj Moneru. NEO po víkendovej pumpe padlo na 35$ a prvú desiatku uzatvára NEM. Posledné dve miliardové kryptomeny – Ethereum Classic a QTUM tiež zažívajú dobré časy.

Altcoiny sa konečne začali hýbať

Dlhé mesiace altcoinovej stagnácie prerušilo až zrušenie SegWit2X a následná Bcash pumpa. Je fajn sledovať, ako trh s altmi ožil. Väčšina z nich prekonala svoje maximum z 1.9.2017 a spolu s Bitcoinom pozdvihuje trh s kryptomenami na novú úroveň.

Vstup inštitucionálnych investorov

Druhá polovica decembra (prosinec) 2017 bude veľmi zaujímavá. Burzy CME a CBOE zalistujú Bitcoin futures a sprístupnia tak najväčšiu kryptomenu inštitucionálnym investorom. Trh zatiaľ na tieto správy reaguje pozitívne. Očakávať môžme rapídne zvýšenie volume a snáď aj hodnoty Bitcoinu. Desať tisíc dolárov za 1 BTC do konca roka je celkom reálna predikcia. Kto vie? Možno sa vyplní aj Moasových 11 000$, resp. Masterlucových 15 000$.

Sledujte nás na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance