Zobudil sa po 5 rokoch a zarobil na Bitcoine 500 miliónov dolárov

  • Investor po 5,5 rokoch presunul na Binance 8 000 BTC.
  • Tieto mince nakúpil za približne 30 miliónov a v čase transakcie mali hodnotu 500 miliónov dolárov.
  • Z dlhodobého hľadiska investori skôr vyberajú Bitcoin z búrz preč.
Novinky Bitcoin mu zarobil 500 miliónov
Bitcoin mu zarobil 500 miliónov. Zdroj: shutterstock.com/Dean Drobot/WrukolakasPhotography
BITmarkets BITmarkets

Niekedy nastanú na bitcoinovej sieti nepredvídateľné situácie. Jednou z takýchto udalostí bolo zobudenie spiacich mincí po 5,5 rokoch nečinnosti. Konkrétne 8 000 BTC bolo po tomto dlhom období presunutých na burzu Binance, uvádza Finbold. V čase transakcie mali tieto Bitcoiny hodnotu 500 miliónov dolárov. Ako tieto transakcie pôsobia na Bitcoin?

Investor presunul Bitcoin v hodnote pol miliardy

Ak by sme chceli zistiť, aký ziskový je tento investor, musíme vedieť, na akých cenách nakupoval. Adresa bitcoinovej peňaženky „1FMbcnYvvccZ6hR324cFRpn1QX9TCkqtAe” získala 8 000 BTC za priemernú cenu len 3 810 dolárov, uviedol Lookonchain na sociálnej sieti X (Twitter).

Na základe nákupných cien by sme mohli usúdiť, že počiatočná investícia bola na úrovni približne 30 miliónov dolárov. Po 5,5 rokoch a niekoľkonásobnom zhodnotení všetky tieto mince putovali na burzu Binance, čo signalizuje, že môže dôjsť k predajnému tlaku a realizácii zisku.

Presuny na burzy

Investori väčšinou presúvajú kryptomeny za účelom ich výmeny alebo predaja. Ak totiž vlastnia na externej peňaženke tieto mince, inú motiváciu nemajú. A ak ich nepredajú, väčšinou slúži burza len ako prostredník na ďalší presun.

Príjem 8 000 BTC

Príjem 8 000 BTC. Zdroj: Finbold

97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Burzy čelia masívnym odlivom

Je dôležité poznamenať, že takéto prílevy BTC na burzy nie sú samozrejmosťou a sú ojedinelé. Ak k nim dôjde, tak len jednorazovo, no väčšinou nie za tým účelom, že držitelia ich chcú mať dlhodobo na burzách. Práve naopak, na burzových zostatkoch sledujeme presne opačný trend už niekoľko rokov.

Keď sa detailnejšie pozrieme na burzové zostatky BTC na kryptomenových burzách podľa údajov analytickej spoločnosti Glassnode, zistíme, že vrchol bol dosiahnutý v marci 2020 na úrovni 17,69 % z celkovej obežnej ponuky mincí. Odvtedy dochádza k masívnym odlivom, ktoré môžete vidieť na oranžovej krivke. Dnes je tento podiel na úrovni už len 11,67 % a neustále klesá.

Burzové zostatky BTC

Burzové zostatky BTC. Zdroj: Glassnode

Nedávny presun 8 000 BTC a jemu podobné prílevy na burzy môžu krátkodobo priniesť zvýšenú likviditu, no z dlhodobého hľadiska sú zanedbateľné. Trend je totiž neúprosný a čoraz viac investorov sa zbavuje svojich držieb na burzách a presúvajú ich do externých peňaženiek, ktorým viac dôverujú.

Zaujímavosťou je, že podiel na burzách klesá dlhodobo bez ohľadu na pohyb ceny Bitcoinu. Takže v skutočnosti môžeme hovoriť o tom, že čoraz viac ľudí si uvedomuje vzácnosť Bitcoinu, a že ho chcú v bezpečí držať dlhodobo. Na druhej strane, takéto správanie v budúcnosti spôsobí krízu likvidity na centralizovaných obchodných platformách.

Ak sa viac zaujímate o Bitcoin, odporúčame vám pozrieť sa aj na nasledujúce video:

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: FinboldTAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.