Toto je nový zákon v USA!
Toto je nový zákon v USA!

Nový kryptomenový zákon kompletne zmení používanie kryptomien v USA. Ak by bol schválený, čo je vysoko pravdepodobné, tak občania USA úplne stratia anonymitu a slobodu. Burzy budú viac monitorované a všetko bude pod ešte väčšou kontrolou ako doteraz. Právomoci sa majú zvýšiť hlavne regulátorom.

Čo všetko prináša tento zákon?

58-stranový „zákon o štruktúre trhu s digitálnymi aktívami a zákon o ochrane investorov“, ktorý navrhol vo štvrtok Beyer, sa snaží vytvoriť veľmi prísny regulačný režim pre digitálne aktíva. Má jasne stanoviť, ktoré kryptomeny budú cennými papiermi a s ktorými sa dá zaobchádzať ako s komoditami. Oveľa vyššie právomoci bude mať aj daňový úrad, ktorý bude mať pod kontrolou všetky burzy, transakcie a aktivity používateľov. Niečo podobného ako na území EU v rámci obchodovania forexu.

Podľa ustanovení Beyerovho zákona by Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) a Komisia pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC) museli presnejšie definovať, do akej kategórie a jurisdikcie kryptomeny spadajú. Definované by nemali byť iba kryptomeny, ale napríklad aj ICO a IPO. 

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Ďalšia časť návrhu zákona rozsiahle uvádza, do akej kategórie budú spadať stablecoiny. Ministerstvo financií by malo podľa svojich podmienok dohľad a právo veta nad vytváraním a používaním všetkých stablecoinov v USA.

Prečítaj si aj: Investori bijú na poplach – blíži sa schválenie Bitcoin ETF, ktoré môže vyvolať bullrun!

Veľký útok na anonymitu

Podľa nového Bill zákona budú všetky anonymné burzy, peňaženky a kryptomeny zakázané. Všetky inštitúcie a firmy, ktoré poskytujú takéto služby, budú musieť povinne zbierať údaje od používateľov, aby mohli priradiť každú transakciu ku danej osobe. Všetky tieto pohyby na peňaženkách budú musieť zbierať a pravidelne hlásiť daňovému úradu.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance