hack upbit

Z celkového počtu novoobjavených škodlivých súborov v tomto roku najvýraznejšie vzrástlo množstvo backdoors. Ich počet stúpol o 44 %, zatiaľ čo podiel ransomvérov narástol o 43 %. Podľa štatistík spoločnosti Kaspersky Lab tak každý tretí počítač prišiel do styku minimálne s jednou kybernetickou hrozbou v roku 2018. Malvér a predovšetkým ransomvér či backdoors vystavujú počítače po celom svete najväčším rizikám.

V priebehu prvých 10 mesiacov tohto roku sa ransomvér podieľal na celkovom množstve novoobjavených škodlivých súborov 3,5 % a backdoors dokonca 3,7 %. Počet ransomvérových útokov tak oproti minulému roku vzrástol o 43 % (z 2 198 130 v roku 2017 na tohtoročných 3 133 513) a počet backdoors o 44 % (z minuloročných 2 272 341 na tohtoročných 3 263 681).

Detekčné technológie Kaspersky Lab od januára do októbra tohto roku zaznamenali každý deň 346 000 nových škodlivých súborov. Každodenné množstvo a charakter novoodhalených hrozieb priamo odráža aktuálne trendy vývoja a distribúcie malvéru. Zatiaľ čo v roku 2011 dokázali bezpečnostné technológie objaviť 70 000 nových súborov denne, v roku 2017 sa toto číslo späťnásobilo na celých 360 000.

Ďalšie zaujímavé zistenia z oblasti kybernetickej bezpečnosti za rok 2018

  • Bezpečnostné riešenia Kaspersky Lab zablokovali celkovo 1 876 998 691 online útokov pochádzajúcich z rôznych kútov sveta.
  • Antivírusové riešenia Kaspersky Lab objavili 21 643 946 unikátnych škodlivých objektov.
  • Aspoň raz sa s internetovým malvérovým útokom stretlo 30,01 % všetkých počítačových užívateľov.

Aby zostali počítačoví užívatelia v bezpečí pred kyberhrozbami, odporúčajú odborníci z Kaspersky Lab nasledovné:

  • Neotvárajte podozrivé súbory, ktoré vám prišli od neznámeho odosielateľa.
  • Nesťahujte a neinštalujte aplikácie z nedôveryhodných zdrojov.
  • Neklikajte na odkazy od neznámych odosielateľov ani z pochybných reklám.
  • Vytvárajte si silné heslá a pravidelne ich meňte.
  • Vždy vykonávajte aktualizácie svojich systémov.
  • Ignorujte upozornenia, ktoré vás nabádajú na vypnutie bezpečnostných systémov softvéru Office alebo antivírusových riešení.
  • Využívajte účinné bezpečnostné riešenia určené pre váš systém a pre vaše zariadenia, ako sú napríklad Kaspersky Internet Security alebo Kaspersky Security Cloud.

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Samslav84.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
3 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Booboo

Tento príspevok nesúvisi priamo s článkom ale týka sa bezpečnosti a 51% útokov. Pred časom sme diskutovali o Decentralizácii (XRP) a prišlo aj na porovnanie (XRP) vs, (BTC). Bolo poukázané na (BTC) a 51% útoky a na to že pri 51% útoku môže útočník navýšiť celkový počet (BTC) čo by znamenalo aj narušenie blokov čím by sa vlastne narušila celá konštrukcia (BTC). https://cryptoslate.com/explained-51-percent-attacks-on-bitcoin-cryptocurrencies/ V tomto článku autor rozoberá možnosti zneužitia 51% útoku, ale sa tam nepíše že je vôbec možné navýšiť celkové množstvo (BTC) – píše sa tam iba ako sa dá zneužiť na odcuzenie atd. Tento článok nepriamo minimálne… Čítať ďalej

Pavel

Nojo, promo od Kaspersky Lab…:) Mám AV od Kašperů, a jsem mírně řečeno nas… po startu pocitace, pri otevreni web-browseru… “čekám na xyz-bla-bla-kaspersky.com”… Nacitaj si zrejme nejakej validacni javascript, a trvá to minutu minimalně… A co mě ale skutečně vytočilo, je nějakej reminder na vyprseni (a tudiz i potreby obnoveni) rocni licence, ale po pul roce!! Zajimavy praktiky.. A pozor, podpora jen “in ingliš plíz”.. Takže ja osobně davam Kašperskýmu vale.. (pokud me jako omluvu za nekale praktiky a zruseni ceske podpory neposlou aspoň bonboniéru).
PJ

ANon

Všetkým podobným útokom a nezmyselnostiam predchádza Nexus… mohli by ste sa pozrieť aj na tento seriózny coin a priblížiť ho čitateľom vašeho webu.