Čakajú ruských občanov tvrdé sankcie?
Čakajú ruských občanov tvrdé sankcie? Zdroj: Shutterstock, Ink Drop

To, k čomu sa schyľovalo v poslednom období, sa pomaly stáva realitou. Ruská centrálna banka vyzýva na absolútny zákaz kryptomien.

Zákaz kryptomien v Rusku?

Ruská centrálna banka vypracovala dokument, v ktorom dala jasne najavo, kam smeruje jej vízia v prípade kryptomien v ruskom finančnom systéme. Centrálna banka navrhuje, aby bolo obchodovanie, ťažba a používanie kryptomien zakázané.

Prečítaj si tiež: Ruská bezpečnostná služba (FSB) „presvedčila” šéfku centrálnej banky k zákazu kryptomien po celej krajine!

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Dôležitý dokument bol prezentovaný na online tlačovej konferencii s vedúcou oddelenia finančnej stability ruskej banky, Jelizavetou Danilovou. Názory banky sú jasné – kryptomeny považujú za volatilné a bežne použiteľné pri rôznych nelegálnych operáciách. V správe sa ďalej uvádza, že kryptomeny poskytujú jednotlivcom možnosť vyberať peniaze z národného hospodárstva, čím riskujú jeho oslabenie a sťažujú prácu regulačného orgánu pri udržiavaní optimálnej menovej politiky.

Centrálna banka sa v dôsledku toho domnieva, že by sa Rusko malo jednoznačne uberať cestou nových právnych predpisov, ktoré by v podstate zakázali akékoľvek podnikanie s kryptomenami. Zákaz by sa týkal prakticky všetkých burzových aj mimoburzových obchodných platforiem.

Aké budú sankcie?

Samozrejme, súčasťou odporúčaní zákazu kryptomien sú aj sankcie. Centrálna banka navrhuje sprísnenie existujúcich obmedzení. Sankcie by sa mali zaviesť pre ruských občanov a firmy, ktoré nakupujú či predávajú výrobky alebo služby prostredníctvom kryptomien.

Podpredseda centrálnej banky Vladimir Čisťuchin ešte v decembri 2020 ohlásil, že súkromne prevádzkované kryptomeny budú čoskoro úplne odstránené z finančných systémov krajiny.

„Myslím si, že v blízkej budúcnosti zverejníme správu o kryptomenách. Táto správa bude obsahovať naše prístupy, ktoré vidíme na ruskom finančnom trhu. Dávam indíciu – nevidíme miesto pre kryptomeny na ruskom finančnom trhu,“ uzavrel debatu podpredseda centrálnej banky.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre